Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Johannes Nermann võitis Tihemetsa MX Liiga etapi

Johannes Nermann. Foto: Alari Jüriöö

Tihemetsas Lauri krossirajal sõideti selle hooaja MX Liiga neljas ja naiste Eesti meistrivõistluste kolmas etapp. Kiireimas MX Pro klassis oli parim Johannes Nermann ja naiste kiireim Carita Lomp.

MX Pro esimest sõitu asus juhtima Jan Jakobson (Husqvarna, Sõmerpalu MK), kuid peagi möödus temast kvalifikatsiooni kiireim Johannes Nermann (Husqvarna, KTL Racing klubi), kes hakkas konkurentidega vaikselt vahet sisse sõitma ja võitis lõpuks kindlalt sõidu. Jakobson oli samas ülejäänud seltskonnast samuti üle ning võttis teise koha ja kolmandaks tuli terve sõidu samal kohal kihutanud Lauri Lehtla (Honda, HRC Eesti Racing Team), kellest jäi mõne sekundi kaugusel hea sõidu MX Jun klassi parim Joosep Pärn (KTM, Pärnu MC).
Teist sõitu asus juhtima Lehtla, kuid peagi oli taas liider Nermann, kes ei andnud ka selles sõidus teistele sõnaõigust ja võitis sõidu. Jakobson oli alguses kolmas, kuid siis möödus Lehtlast ja noormehele tuli ka selles sõidust kindel teine koht. Sõidu poole peal sai Lehtlast jagu ka avasõidu viies Rait Kaimer (Husqvarna, KTL Racing Klubi), kes lõpetas kolmandana.
Kahe sõidu kokkuvõttes võitis etapi seega Nermann, teine oli Jakobson ja kolmas Lehtla. Juuniorites moodustasid esikolmiku Pärn, lätlane Rauls Blumfelds (KTM) ja Richard Paat (KTM, KTL Racing Klubi).

Naiste meistrivõistluste sõitudes näitas taas väga head minekut nooruke Carita Lomp (Husqvarna, Pärnu MC), kes sõitis juba kvalifikatsioonis konkurentidest 5 sekundit kiireima ringiaja. Avasõidus sai Lomp kohe ette ning kihutas teistelt eest ja võitis suure eduga Karleen Randveri (Honda, Otepää MK) ees. Kolmandaks sõitis end Avely Villand (Honda, KTL Racing Klubi), kes edestas napilt Celiin Jõesaart (Husqvarna, Sõmerpalu MK).
Teises sõidus haaras Lomp taas kohe liidrikoha ja ka siit tuli kindel esikoht, kuid tunduvalt väiksema eduga Randveri ees. Jõesaar oli seekord kolmas, kui sai sõidu viimases osas mööda seni kolmandana sõitnud avasõidu kuuendast Marleen Valdasest (Honda, HRC Eesti Racing Team).
Etapi võitis Lomp Randveri ja Jõesaare ees.

Kiireimas harrastajate klassis MX B võitis etapi kvalifikatsiooni kiireim Danel Dreving (Yamaha, Paikuse MK). Avasõidus pidi ta aga noore Romeo Pikandi (KTM, Viljandi Motospordiklubi) paremust tunnistama, kuid teisest tuli esikoht. Pikand tegi ka teises sõidus hea esituse, kuid kuna ta oli alguses alles viies, siis esikohta ta enam püüda ei suutnud. Nii said Dreving ja Pikand võrdse arvu punkta, kuid tänu viimasele sõidule kuulus esikoht Paikuse motoklubi sõitjale. Nii sõitudes, kui ka kokku kolmas oli Marken Sonn (Husqvarna, Kose AMK).

Ülejäänud klasside TOP3 olid järgmised:

MX C
1. Rommi Semenov (KTM, Motoextreme)
2. Fredi Kostikov (KTM, KTL Racing klubi)
3. Aron Annerviek (KTM, Pärnu MC)

MX D
1. Marko Moorits (KTM, Linnamäe Krossiklubi)
2. Carl-Markus Merits (Honda, Türi AMK)
3. Ain Klettenberg (KTM, Tihemetsa MK)

MX E
1. Vahur Kahro (Husqvarna, SJT Kahro Racing)
2. Markus Kuusik (KTM, KTL Racing klubi)
3. Kristjan Jaak Ott (Yamaha, Türi AMK)

MX V 40+
1. Urmas Heliste (Husqvarna, Kagu MK)
2. Taimar Taaber (Husqvarna, Kagu MK)
3. Valeri Homin (Husqvarna, Roosna-Alliku MK)

MX V 50+
1. Aivo Rabbi (KTM, Paikuse MK)
2. Andres Haramaa (Yamaha, Saaremoto)
3. Tony Võsanurm (KTM, Paikuse MK)

Järgmine MX Liiga etapp sõidetakse 22. augustil Haanjas.

Tihemetsa detailsed tulemused:
https://speedhive.mylaps.com/Events/1894966

Eesti meistri- ja karikavõistluste seisud:
https://speedhive.mylaps.com/Organizations/23942/Championships

_____________________________
Allikas: Motorsport Media – www.motorsport.ee