Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Kajak Saksamaal parimal stardikohal, Priit Sei võitis Leedus

Markus Kajak tegi Saksamaal suurepärase sõidu, kuid finaaliintsident rikkus lõpptulemuse. Priit Sei tõi Leedust võidu koju.

Kajak Saksamaal kõige kiirem

Team Estonia Autosport 2024 liige Markus Kajak katsus jõudu Saksa meistrivõitlustel (Deutsche Karting Meisterschaft), kus võitis ligi poolesekundilise ülekaaluga kvalifikatsioonisõidu. Märkimisväärse tasemega sõitjaterivis õnnestus tal ülekaalukalt võita ka esimene eelsõit ning lõpetas teise eelsõidu vaid 8. kohaga. Nende tulemuste alusel kolmandana Superheat’i alustanud Kajak edestas konkurente koguni nelja sekundiga ning võttis ülekaaluka võidu. Finaali esikohalt startinud Kajakul ei lastud enam soolosõitu teha ning eestlase saatuse üle otsustasid kaaskonkurendid juba esimeses kurvis. Meie mehe ära surumisega tegelenud konkurent sõitis talle esimeses kurvis ka tagumisse rattasse, mistõttu Kajak pirueti tegi ning võistlejate rivi tagant tulema hakkas. Finaali 15. kohal lõpetanud eestlane näitas sellest hoolimata ülekaalukalt parimat ringiaega, edestades parimal ringil nimekaid konkurente ligi 0,2 sekundiga.

„Sel aastal on finaalis juba kolmel korral intsident sõidu rikkunud. Ehk on kolm ka kohtuseadus,“ kommenteeris Markus. „Sari on pikk ja tuleme tagasi!“

Priit Sei võidutses Leedus

Leedus peeti Baltikumis selle aasta esimene Rotax’i sarja võistlus ning karastavate tingimuste kiuste tõid eestlased sealt ka häid tulemusi. DD2 ja DD2 Mastersi ühisstardis võistlesid nii Devin Sagadi kui Priit Sei. Kui peaaegu et kuivades kvalifikatsioonitingimustes ei õnnestunud eestlastel õiget rehvivalikut teha, siis alustasid nad tagant ette rühkimist. Märgades ja vahepeal ka laias lumes peetud esimeses eelsõidus lõpetasid nad rajal üksteise järel, Sagadi neljandana ja Sei Masters klassi esimesena. Teises eelsõidus tõusid mõlemad koha võrra, millega kindlustati finaali stardirivis eestlastele teine rida. Juba stardi järel neljandaks kukkunud Devin Sagadi jälitas konkurenti 21 ringi, kuid kahjuks seekord poodiumile ei mahtunud. Priit Sei kindlustas endale Masters klassi võidu ja läks ülekaalukalt juhtima ka sarja punktitabelit.

Junior klassis tõusvas joones liikunud Fernando Paimre näitas kvalifikatsioonis 7. aega ning kogus esimeses eelsõidus 6. ja teises eelsõidus 4. koha punktid. Finaalis viiendana lõpetanud Paimre mahub avaetapi järel sarja kokkuvõttes koguni esikolmikusse. Seniorides võistelnud Oliver Kurg oli sunnitud ühe eelsõidu katkestama ja finišeeris teises 7. positsiooniga. Finaali lõpetas Kurg 6. kohaga.

The post Kajak Saksamaal parimal stardikohal, Priit Sei võitis Leedus appeared first on Eesti Autospordi Liit.

_____________________________

Allikas: Eesti Autospordi Liit – www.autosport.ee