Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Kardispordi Balti karikavõistlused jätkusid Leedus

Leedus Šiauliais peetud Balti karikavõistluste teisel etapil startis 13 eestlast. Võidukad olid Jan Ruudi Algre ja Bennet Korjus, poodiumile tõusid Patrick Orvandi, Meryl Peldes, Siim Leedmaa ja Margus Kukk. 

Kiireimas KZ2 klassis olid võistlustules Siim Leedmaa ja Ken Oskar Algre, KZ2 Mastersi arvestuses ka Margus Kukk. Kvalifikatsioonis neljandat ning viiendat aega näidanud eestlaste duo sattusid esimeses eelsõidus seiklustesse, kui Algre stardiga palju aega ja kohti kaotas ning Siim Leedmaa 5-sekundilise ajakaristuse teenis. Teine eelsõit sai aga mõlemalt tugeva alguse, kui Leedmaa stardiga teiseks ja Algre juba teisel ringil kuuendaks tõusis. Superheat’i neljandalt ja kaheksandat kohalt alustanud Leedmaa ja Algre tõusid ka superheat’is ning kindlustasid finaali vastavalt teise ja üheksanda stardikoha.

Finaal kujunes esiotsas väga põnevaks, sest kiiresti teiseks tõusnud Leedmaa ei jäänud liidrist kaugele maha ning alustas leedulase püüdmist. Juba kümnendaks ringiks oli vahe juba alla poole sekundi. Sõidu lõpus veel lähemale jõudnud Leedmaa siiski liidri vastu võimalusi tekitada ei jõudnud ning finišeerus teisena. Samuti kogu sõidu jälitamisega tegelenud Algre ületas finišijoone kuuendana. Margus Kukk lõpetas Mastersi arvestuses kindla teisena. 

Mini 60 klassis andsid kõige kirkamat tooni eestlased, kes hõivasid juba ajasõidus esikuuikus neli kohta. Eelsõitudes pääsesid esikolmikusse vaid Eesti poisid, Superheat’i läks võitmatuna vastu Bennet Korjus. Pingelises Superheat’is toimus väga palju; palju kohti võitis 9. alustanud Raimo Kaljuste, kes finišeerus Korjuse järel teisena, kõrgetelt kohtadel viimaste sekka pudenenud Orvandi ja Kors lõpetasid vastavalt 4. ja 6. kohaga.

Finaalis tegi soolosõidu taas Korjus, kes ülekaalukalt etapivõitu võttis. Patrick Orvandi tõusis viimastel ringidel teiseks. Eestlaste ühispoodiumini siiski ei jõutud, sest Orvandi tõusule aitasid kaasa Kaljuste ja Kors, kes omavahel heideldes kohti ja aega kaotasid. Kors langes neljandaks ning Kaljuste sai 5-sekundilise karistuse, millega kukkus 7. kohale. 

Väga tihedas Micro 60 rivis ei õnnestunud kellelgi saada vastu Jan Ruudi Algrele, kes võitis kõik võistlussõidud. Varjuks tema seljataga osutus Dominik Lepp, kel õnnestus mitmes sõidus haarata ka liidriohjad. Nii tõusis Lepp ka finaali 7. ringil liidriks, kuid pidi kähku koha taas loovutama. Poodiumišansid jäid aga finaali viimasele ringile, kui eestlane neljandaks langes ja leedulaste paremust tunnistama pidi.

OK Junioris oli kvalifikatsioonisõidus kõigist 0,3 sekundit kiirem Theodor Toobal. Eelsõidud kujunesid aga hoopis müüs rütmis. Esimese eelsõidu võitis Meryl Peldes, edestades Aleksander Uusneeme. Toobal lõpetas alles viiendana. Teises eelsõidus sai Peldes kirja teise koha, kuid neljandana lõpetas Toobal ja viiendana Uusneem. Superheat’is lõpetas parima eestlasena teisel kohal Uusneem Toobali ja Peldese ees. Seiklusrikkas finaalis tõusis poodiumi kolmandale astmele Peldes, kes esimeste ringide järel mängust väljas tundus olevat. Finišijoone kolmandana ületanud Toobal sai tagantjärgi ajakaristuse, mis ta viiendaks langetas. Neljandana lõpetas seega Uusneem.

The post Kardispordi Balti karikavõistlused jätkusid Leedus appeared first on Eesti Autospordi Liit.

_____________________________

Allikas: Eesti Autospordi Liit – www.autosport.ee