Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Kardispordi Baltic Cup käivitub mai lõpus Leedus

Leedus Šiauliai rajal 26. ja 27. mail toimuv võistlus käivitab kolmest etapist koosneva Balti karikasarja.

Baltic Cup toimus möödunud aastal üksiku võistlusena, kuid tänavu on kavas kolmeetapiline sari – igas Balti riigis sõidetakse üks võistlus.

“Kolme riigi ühine sari suurendab nii konkurentsi kui võistlejate ja korraldajate omavahelisi kontakte,” rääkis EAL juhatuse esimees Janis Kaal. “Üksikult võttes ja omaette nokitsedes pole ühelgi Balti riigil lootust jõuda Lõuna-Euroopa sarjadega võrdväärsete stardirivideni, kuid üheskoos pingutades võime ühel päeval nentida, et kibedama konkrentsiga võistlusklassides on ka finaali jõudmine saavutus omaette. Seda peame sihtima ja selle nimel on alakomitee teinud väga tublit koostööd naaberriikidega. Nüüd on oluline, et arvuka osavõtuga ühissarjast annaks oma panuse ka meie võistlejad. Vaid niiviisi saame loota, et naaberriikide sportlased tee ka meie radadele leiavad. Ja muidugi usun patrioodina, et kõigile on oluline kaitsta Eesti au, sest peetakse ju ka riikidevahelist arvestust. Mäletatavasti võitis mullu Aravetel selles arvestuses just Eesti. Loodan, et meie kardisportlased annavad väärika saavutuse kordamisel endast parima ja uhke karikas jääb selgi korral Eestisse.”

EAL kardikomitee esimees Mart Liiksaar tõi välja Micro-klassi sõitjate võistlemisvõimaluste avardumise. “Leedu kardiföderatsioon leidis võimaluse tehniliste tingimuste ühtlustamiseks Eestiga ja võistlemisvõimalusi on seeläbi rohkem mitte ainult Balti sarjas, vaid Leedu meistrivõistlustel.” lisas ta.

Komitee esimees rõhutas samuti lähiriikide koostöö olulist. “Nii saame tänu pikematele stardirividele tihedama konkurentsi. Noorte sõitjate arenguks on see äärmiselt oluline. Loodan, et Eesti sõitjad leiavad tee Leetu, siis on põhjust oodata ka leedulasi meile võistlema.”

Sarja esimene etapp toimub koos Leedu meistrivõistluste etapiga Šiauliai rajal 26. ja 27. mail. Võistluse dokumendid on avaldatud EAL kodulehe kardirubriigis ning samas on ka link registreerimisvormile.

Balti Cupi kalender
26-27.05 Leedu, Šiauliai
25-26.08 Läti, 333
23-24.09 Eesti, täpsustamisel

The post Kardispordi Baltic Cup käivitub mai lõpus Leedus appeared first on Eesti Autospordi Liit.

_____________________________

Allikas: Eesti Autospordi Liit – www.autosport.ee