Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Kestab EOK aasta sportlase hääletus

Kuni 20. detsembrini kestab Eesti Olümpiakomitee aasta sportlase hääletus. Sellel aastal antakse välja Kristjanid ainult kahes kategoorias – Aasta parim sportlane ja aasta parim treener. Oma hääle parimate valimisel annavad spordiorganisatsioonid, spordiajakirjanikud ja toimub rahvahääletus.

Rahvahääletusel on kõik huvilised oodatud hääletama aasta sportlase ja aasta treeneri valimistel oma soosikute poolt kodulehel https://aastasportlane.eok.ee/. Mõlemas kategoorias saab punkte anda kolmele kandidaadile. Igast seadmest saab hääletada vaid ühe korra. Rahvahääletus lõppeb 20. detsembril kell 23:59. Mullu osales aasta sportlaste valimisel sada tuhat unikaalset spordisõpra.

Laureaadid kuulutatakse välja 3. jaanuaril kell 19.30 telesaates „Spordiaasta Tähed 2020“, mis on eetris Kanal 2-s ja Postimehe portaalis.

Veemootorisportlasi on kandidaatide seas kaks: Erik Aaslav-Kaasik, kes tuli paadiklassis F-125 maailmameistriks ja Jasmiin Üpraus, kes võitis jetispordi SKI Ladies GP1 klassis MM-sarjas hõbemedali ja tuli EM-sarjas pronksile.

Treeneritest on kandidaatideks Eriku treener Ahto Aaslav-Kaasik ja Jasmiini treener Egon Üpraus.

Lisaks kahele põhikategooriale valivad spordiorganisatsioonid ja spordiajakirjanikud veel Aasta noorsportlase, kus veemootorisportlasi on kandideerimas neli: Jetisportlastelt Mattias Reinaas ja Mattias Siimann ning ringrajapaatide sportlastest Joonas Lember ja Erik-Rennes Pihlak.

 

_____________________________
Allikas: Eesti Veemoto Liit – www.veemoto.ee