Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Lahkus Kalju Lepner

18. oktoobril lahkus 73-l eluaastal tuntud mootorrattasportlane Kalju Lepner. Oma tsiklisõitja karjääri alustas ta korvisõitjana külgvankriga mootorrattaste klassis. Krossiradadelt võitis korvipaar Lembit Leist – Kalju Lepner kaks pronksmedalit: 1974. aastal motokrossis ja aasta hiljem talimotokrossis nn. väikeste korvide ehk 350 cm³ masinaklassis.


Suurimat edu saavutas Kalju asfaldiradadel, võites 1983. aasta NSV Liidu ringrajasõidu meistrivõistlusel kuni 750 cm³ külgvankriga mootorrataste klassis hõbemedali, korvisõitjaks Bubbi Rooni, pälvides hooajal kaks etapivõitu. Kolmel korral kuulus Kalju Lepnerile Eesti ringrajasõidu meistrivõistlustel tšempionitiitel samas võistlusklassis aastatel 1975 ja 1979 Lembit Kummi kaassõitjana, lisaks tuli ta viimati mainitud aastal vabariigi tšempioniks kuni 500ste „korvide“ klassis, olles ise tsiklisadulas ning korvipoisiks oli Rooni. 750kuubikuliste „külkade“ klassis võitis ta veel neli hõbemedalit aastatel 1977 koos Kummiga, 1980, 1983 ja 1984, mil korvisõitjaks oli Rooni.

Meie kõige mainekamal ringrajavõistlusel ehk „Kalevi“ Suursõidul kuulus talle kahel aastal teine koht: 1977. aastal kuni 750 cm³ külgvankriga mootorrataste klassis Lembit Kummi korvisõitjana ja 1980. aastal, mil juhtis ise mootorrattast ja kaassõitjaks oli Bubbi Rooni. Kalju Lepneril oli spordiselts „Kalev“ auliige 1987. aastast.
Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioon avaldab sügavat kaastunnet Kalju Lepneri omastele.

Hüvastijätt lahkunuga toimub laupäeval, 24. oktoobril kell 15 Rannamõisa kalmistu tavandimajas.

_____________________________
Allikas: Motorsport Media – www.motorsport.ee