Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Laupäeval võitnud kardisportlane Albert Tamm sõitis end ka pühapäeval Itaalias poodiumile

Cremonas sõideti Champions of the Future Academy esimesed kaks etappi. Albert Tamm võitis Mini 60 klassis laupäevase finaali ning lõpetas pühapäeval kolmandana, ronides finaalis koguni 8 kohta kõrgemale. Sarja kokkuvõttes hoiab Tamm teist kohta, kaotades liidrile 17 punktiga.

Itaalias kihutas kokku kolm eestlast: Albert Tamm ja Sebastian Kirss Mini 60 klassis ning Kristian Ebras OK-N Junioris. Edukaima nädalavahetuse pani kokku Tamm, kes juba laupäevases kvalifikatsioonis viiendat aega ringiaega näitas. Mõlemas eelsõidus finišisirgel kaaskonkurentidega kõrvuti joone ületanud Tamm tegi eelsõitudes puhta töö ning tagas finaali parima stardikoha. Finaal lõppes samuti väga tihedalt; Tamm edestas itaallast vaid 0.058 sekundiga ning võitis avaetapi. Sebastian Kirss alustas päeva kvalifikatsioonis 23. ajaga, noppis eelsõitudest 19. ja 25. positsiooni ja tegi finaalis nädalavahetuse parima etteaste, kui ületas joone 17. kohaga.

Pühapäev algas vihmastes oludes, kus Tamm sai kirja 9. ja Kirss 22. ringiaja. Eelsõidud ei kujunenud lihtsaks kummalegi poisile; Tamm korjas 13. ja 15. ning Kirss 15. ja 19. kohad. Kogu päeva jooksul üksteise vahetusläheduses võistelnud eestlased läksid kuivades oludes peetud finaalis väga erinevaid teid. Sebastian Kirss oli sunnitud sõidu katkestama peale 5 ringi. Albert Tamm tõusis aga 8 koha võrra ja ületas finišijoone kolmandana, vaid 0,138 sekundi kaugusel võitjast. Selle käigus näitas Albert Tamm ka korduvalt parimaid ringiaegu. Nädalavahetuse kokkuvõttes kogus Tamm 118 punkti, millega hoiab punktitabelis teist kohta. Sebastian Kirss punktiarvet ei avanud.

“Igati hea algus, eks lootus oli ikka, et pääsen poodiumile, aga eriti hea meel, et suutsin seda teha mõlemal päeval. Vihmasõiduga on vaja veel tööd teha, kuival rajal tunnen ennast väga kindlalt,” ütles Tamm.

“Eile oli hea päev ja mulle sobis ka tänane hommik. Vihmamärg rada mulle isegi täitsa meeldib. Hetkel jääb puudu nii suures massis sõitmise kogemusest. Juba siia saabudes vaatasin, et kui palju ikka lapsi kohal on. Sellised suured võistlused aitavad mu arengule palju kaasa,” lisas Kirss.

Suuremas OK-N Junior klassis võistelnud Kristian Ebras alustas laupäeva 23. ajaga, langes eelsõitudega 27. ja lõpetas finaali 25. kohal. Pühapäev algas 29. stardikohaga, kust tõusis eelsõitudega 25. positsioonile ning pidi finaalis kahjuks katkestama. Ka tema kahe päeva jooksul punkte ei teeninud.

“Mina olen alles teist hooaega karti sõitmas ja tänulik, et isa mulle sellise võimaluse andis. Väga meeldis sarja korraldus ja see, et kardid on tõesti võrdsed. Eks ei jää muud üle, kui sõiduaega koguda, muidu kiirus ja enesekindlus ei tõuse,” rääkis Ebras.

Järgmine Champions of the Future Academy etapp peetakse 10.-12. maini Hispaanias Valencia kardikompleksis. Järgmine Champions of the Future’i etapp toimub juba 10.-13. aprillini Prantsusmaal Val d’Argentoni kardirajal.

The post Laupäeval võitnud kardisportlane Albert Tamm sõitis end ka pühapäeval Itaalias poodiumile appeared first on Eesti Autospordi Liit.

_____________________________

Allikas: Eesti Autospordi Liit – www.autosport.ee

Generated by Feedzy