Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

LGT rallitiimi Arctic Lapland Rally päeviku III osa. „Nagu ka Kalle Rovanperä meile soovitas, siis hoiame peal, küllap ta teab, millest räägib!”

Täna algab 59. Arctic Lapland Rally. Allar Goldbergil / Kaarel Läänel (Subaru Impreza (04)) seisab ees  raske ülesanne kaitsta mullust klassivõitu. Ekipaaž osaleb klassis 9, milles võistlevad aegunud homologeeringuga 4wd võistlusautod.

Auto nr 99. võtab Rovaniemis Lordi väljakul stardipoodiumi kell 12:54 ja kõigil on võimalik sellele ka otseülekande vahendusel kaasa elada. Esimene päev algab 22,47 kilomeetri pikkuse Aitajärvi 1 katsega, millele järgneb publikule väga hästi jälgitav katse kohalikul hipodroomil – Mäntyvaara. Kusjuures seda katset läbitakse täna 2 korda ja selle kõrval on ühtlasi ka hooldusala.

Kokku on esimesel päeval 5 katset kogu kilometraažiga 75,5 km. Päeva kolmas ja neljas katse on samuti pikimate seast – 26,03 km – Siikakämä Kivalo ning 19,62 km Kaihuavaara. Kogu rallit iseloomustavad pikad ülesõidud, mis pole lihtsate killast ei juhtidele ega ka piikrehvidele autode all. Päev lõpetatakse taas Mäntyvaara staadioni katse läbimisega.

“Läheme peale ikka positiivsete mõtetega,” ütles piloot Allar Goldberg. “Nagu ka Kalle Rovanperä meile soovitas, siis hoiame peal, küllap ta teab, millest räägib!” lisas ta naljatledes. “Recce’st on õppetunde omajagu võetud ja nüüd tuleb need vaid realiseerida,” sõnas kaardilugeja Kaarel Lääne. Tiimi juht Martin Goldberg kinitas, et võistlusauto on hästi ettevalmistatud ja läbis tehnilise kontrolli märkusteta. “Murelikuks teeb vaid see, et kaasa võetud, just Soomest hooldusest saabunud turbot ei oldud nõus plommima! Midagi on hoolduses teistmoodi tehtud, kõri vahekaugus korpusest oli 4mm lubatud normist väljas.”

Esimest võistluspäeva ootab täna arktiline ja päikesepaisteline ilm, mida tuleb maksimaalselt ära kasutada, sest homseks päevaks lubatakse suurt tormi ja oodata on tihedat lumesadu. Soovitame kindlasti ära vaadata LGT tiimi kokuvõtet rallieelsest ettevalmistusest, et näha ja kuulda oma silmaga, milliseid takistusi on olnud vaja ületada, et starti jõuda.

LGT tiimi Facebooki leht. Tiimi Youtube´i kanal.

Otseülekanne reedel.

The post LGT rallitiimi Arctic Lapland Rally päeviku III osa. „Nagu ka Kalle Rovanperä meile soovitas, siis hoiame peal, küllap ta teab, millest räägib!” appeared first on Eesti Autospordi Liit.

_____________________________

Allikas: Eesti Autospordi Liit – www.autosport.ee

Generated by Feedzy