Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

M-Sport Poola tegevdirektor Maciej Woda jäi Jaspar Vaheri sõiduga Ungaris väga rahule

M-Sport Poola meeskonna tegevdirektor Maciej Woda jäi väga rahule autoralli Euroopa meistrivõistluste Ungari etapil juunioride arvestuse teise koha saavutanud Jaspar Vaheri sportliku esitusega ning tema koostööga tiimiga.

Kahekordsele Estonian Junior Challenge sarja võitjale ja Team Estonia Autosport 2024 liikmele Vaherile oli Ungari ralli esimene võistlus väljaspool Balti riike. Tema kaardilugejal Sander Pruulil oli Junior WRC kogemusi neljalt etapilt. Kui Pruuliga oli Vaheril varasemast kokkupuude juba olemas, siis täiesti uus oli kogemus M-Sport Poola meeskonnaga, kes valmistas ette eestlaste Ford Fiesta Rally4 võistlusauto.

M-Sport Poola meeskonna tegevdirektor Maciej Woda rääkis, et nädalavahetus õnnestus hästi. „Jaspar on väga tore noormees ja, ärge saage minust valesti aru, väga eestlaslik. Tema lähenemine oli alguses selline jahe ja emotsioonitu, kui ta sai meeskonnaga rohkem tuttavaks ja muutus rohkem vabamaks, siis nägime väga positiivseid emotsioone ja naeratusi,“ rääkis Woda.

„See kõik on täiesti arusaadav, sest tema jaoks oli kõik uus, ta on väga noor ja see oli tema esimene suurem rahvusvaheline ralli talle tundmatu meeskonnaga. Ta tuli kõige sellega toime väga, väga hästi ja koostöö meeskonnaga oli hea. Arvestades tema väheseid kogemusi andis ta meeskonnale väga head tagasisidet.“

Woda lisas, et Vaheri/Pruuli sõit oli väga hea ja tempo suurepärane . „Kahjuks sattus sisse ka rehvipurunemine, kuid seda juhtub ja eriti veel nende rehvidega, millega ERC Junior klassis sõidetakse. Sellest hoolimata oli neil Sanderiga väga tark lähenemine ja seda eriti pikal katsel, kus nad teadsid, et peavad rohkem mõistusega sõitma kui hulluks minema. Absoluutselt väga-väga positiivne ja hea nädalavahetus. Tulla teiseks oma esimesel välisrallil ERC Junior klassis ja nii nõudlikul rallil nagu seda Ungari oli, on väga hea saavutus. Ootan juba tema järgmisi rallisid.“

ERC Delfi Rally Estoniani on jäänud täpselt 80 päeva. Rallipasse on võimalik soetada Rally Estonia e-poest.

The post M-Sport Poola tegevdirektor Maciej Woda jäi Jaspar Vaheri sõiduga Ungaris väga rahule appeared first on Eesti Autospordi Liit.

_____________________________

Allikas: Eesti Autospordi Liit – www.autosport.ee