Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Maastikusõiduhooaeg jätkub Viljandimaal, tulekul ka vaatemänguline publikukatse

Maastikusõitjate hooaeg jätkub 7.-9. juunini Viljandimaal toimuva Suure Maasturite Suvesõiduga, mille kavva kuulub ka vaatemänguline publikukatse.

“Põud tegi vahepeal olukorra päris keeruliseks, kuid viimaste päevade vihmasajud tulid appi. Võistlejad ootab ees põnev rada,” rääkis võistluse peakorraldaja Rasmus Laansalu. “Menüüs on kõik maastikusõidu elemendid, vaja läheb mitmekülgseid oskusi. Korraldajatel on ka meeldiv tõdeda, et aastatega on Suvesõidust kujunenud mitteametlikud maasturihuviliste suvepäevad, mille kinnituseks on rohke võistkondade arv ning üha suurenev pealtvaatajate hulk.”

Kuna orienteerumisvõistlust on publikul n-ö metsa all keeruline jälgida, valmistas korraldaja Ahimäe karjääri ette spetsiaalraja, kus on erinevad maastikusõidu elemendid kontsentreeritud kujul näha. “Korralik off-road ringrada, kus on olemas nii veetakistus, tõusud-langused kui pehmed-turbased alad.”

Publikukatse Ahimäe karjääris on kavas laupäeval, 8. juunil. ATV-d läbivad seda orienteeruvalt kell 10.00-13.00 ja autod ning veokid kell 13.00-16.00. Kohapeal on ka toitlustus.

Laansalu lisas, et kõik võistluspiirkonnad on maaomanikega kooskõlastatud ning looduses liikumisel jälgitakse, et ei kahjustataks kasvavaid puid. “Maastikusõitjate üheks põhireegliks on heaperemehelik suhtumine loodusesse ning sportlik viisakus.”

Võistluskeskus asub Põhja-Sakala vallas Junsi Puhkekeskuses. Esimese võistluspäeva start avatakse reedel, 7. juunil kell 14.00, autasustamine on kavas pühapäeval kell 12.30.

Eesti maasturisportlaste poolt 2008, 2009, 2010, 2012, 2015 ja 2022. aastal parimaks EAL Eesti 4×4 Off-Road võistluseks valitud Suur Maasturite Suvesõit on kõige pikema traditsiooniga maasturite osavussõidu- ja orienteerumisvõistlus Eestis.

Suur Maasturite Suvesõit on EAL Eesti 4×4 Off-Road karikasarja ja EAL Eesti 4×4 Off-Road superkarikasarja kolmas osavõistlus.

The post Maastikusõiduhooaeg jätkub Viljandimaal, tulekul ka vaatemänguline publikukatse appeared first on Eesti Autospordi Liit.

_____________________________

Allikas: Eesti Autospordi Liit – www.autosport.ee