Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Maiko Tamm võitis RallyX Nordicu etapi, Martin Juga oli kolmas

Maiko Tamm (Ford Fiesta) saavutas pühapäeval Rootsis Tierp Arenal sõidetud rallikrossi RallyX Nordic neljandal etapil klassis Supercar Pro-Am esikoha. Samas päev varem toimunud kolmandal etapil oli Martin Juga (SpeedCar Wonder) krosskartide võistlusel kolmas.

Maiko Tammele lõppes kolmas etapp samuti klassi kolmanda kohaga. “Rada oli mulle täiesti uus. Kohe oli selge, et kitsas ja tehniline jokkeritasku mängib sõitudes olulist rolli, samuti esimene kurv, kus kate vaheldus ja pidamine muutus,” rääkis ta.

Eelsõitudega võitles ta välja Pro-Am klassi finaali esimese stardikoha. “Start oli hea, minu kõrvalt startis elektriautoga konkurent Viktor Vranckx ja teadsin, et stardikiirenduses on mul eelis. Paraku sõideti mulle esimeses kurvis tagant sisse, libisesin sõidujoonelt välja ja lõpetasin kolmanda kohaga.”

Tamm lisas, et ehkki tulemuse poolest saanuks ta startida ka Supercari Pro-klassi finaalis, otsustas tiim seda mitte teha. “Auto sai kokkupõrkes kannatada ja neljas etapp oli ju kohe järgmisel päeval tulemas. Otsustasime mitte riskida.”

Kolmandal etapil jõudis krosskardisõitjatest lisaks kolmanda koha saavutanud Jugale esikümnesse ka kaheksanda koha saanud Romet Tsirna (LifeLive TN5).

Neljanda etapi eelsõitude järel oli Tamm SuperCari Pro-Ami teisel kohal ja üldarvestuses seitsmes. Pro ja Pro-Am võistlevad kuni finaalideni koos, st ka poolfinaalis on n-ö profid ja algajad ühistes startides. “Meie fookus poolfinaalis oli selgelt Pro-Ami tulemusel,” lisas Tamm. “Startisin Pro-Ami finaalis esireast, käisin kohe esimesel ringil jokkeris ja võitsin.”

Tamm lisas, et tulemuse nimel on kõvasti tööd tehtud. “Kiirus on olemas, auto hea, tiimi tugev, tänan väga toetajaid ja fänne, kes meie tegemistele kaasa elavad.”

Krosskartidel jõudis neljandal etapil eestlastest esikümnesse üheksanda kohaga lõpetanud Tamo Toodo (LifeLive TN5).

Nelja etapi järel juhib Supercar Pro-Am klassis Viktor Vranckx (RX2E) 72 punktiga, Maiko Tamm on 62 punktiga teine ja Stefan Kristensson (Fordi Fiesta) 47 punktiga kolmas. Krosskartidel juhib sarja Mikael Uitto (Speedcar) 110 punktiga, Martin Juga (Speedcar Wonder) on parima eestlasena 41 punktiga 11. kohal.

Sari jätkub 27. ja 28. mail Soomes Kouvolas sõidetava viienda ja kuuenda etapiga.

The post Maiko Tamm võitis RallyX Nordicu etapi, Martin Juga oli kolmas appeared first on Eesti Autospordi Liit.

_____________________________

Allikas: Eesti Autospordi Liit – www.autosport.ee