Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Mark Martin Loomets Itaalias poodiumil, Fernando Paimre võitis Leedus

Mark Martin Loomets lõpetas kardispordi Itaalia meistrivõistlustel poodiumil. Fernando Paimre võitis Leedus, teised eestlased noppisid mitmeid poodiumikohti.

Kardispordi Itaalia meistrivõistlustel oli eri klassides stardis kolm eestlast: Mark Martin Loomets (Mini Gr3 U10), Albert Tamm (Mini Gr3) ja Robin Särg (OK-N). 

Kvalifikatsioonis õnnestus koguni esikolmiku tempot näidata Mark Martin Loometsal, kes kvalifikatsioonis eestlastes parimat tulemust näitas. OK-N ridades võistlev Robin Särg näitas 11. aega ja Mini Gr3 klassis teenis Albert Tamm üllatuslikult koha alles 22. stardiruutu.

Eelsõitudes kogus Mark Martin Loomets Mini Gr3 U10 klassis 5. ja 2. positsiooni, mis tagas talle finaali stardikoha esireas. Suurima tõusu tegi Albert Tamm, kes eelsõitude järel hoidis 10. kohta. Ning Robin Särg OK-N klassis säilitas 5. ja 9. eelsõidu tulemusega kohta ja astus finaalile vastu 11. positsioonilt. 

Mark Martin Loomets tõusis esimeses finaalis poodiumile, kui lõpetas oma klassis kolmandana. Albert Tamm tegi samuti tubli tõusu ja tõusis viiendaks. Robin Särg lõpetas esimese finaali 10. kohaga. 

Teine finaal eestlastele nii kõrgeid kohti ei toonud. Sellegipoolest jätkas tõusuteel Robin Särg, kes eestlaste parimana lõpetas teise võistlussõidu 7. kohaga. Albert Tamm loovutas mõned positsioonid ja langes 9. ning Mark Martin Loomets koguni 11. kohale. 

Sarja kokkuvõttes jätkab Loomets 3., Tamm 6. ja Särg 9. kohal.

Itaalia meistrivõistluste järgmine etapp peetakse 21.-23. juunil Val Vibrata kardirajal. 

Fernando Paimre võitis Leedus. Poodiumile mahtus veel 3 eestlast

Šiauliais sõideti Leedu Rotaxi karikasarja teine etapp. Fernando Paimre võitis, Oliver Kurg, Priit Sei ning Devin Sagadi tõusid oma võistlusklassides poodiumile. 

Fernando Paimre tee võiduka finaalini oli konarlik. Kvalifikatsiooni teine koht näitas eestlase head kiirust, kuid ebaõnnestunud eelsõidud tõid noormehele vaid 9. ja 6. kohad. Ülitihedas finaalis edestas Fernando Paimre aga kõiki konkurente ning ületas finišijoone esimesena. Debüüthooaega tegev Paimre teenis võimsa esitusega oma esimese võidu. 

Rotax Senior klassis osutus päeva suveräänseks teiseks Oliver Kurg, kes kõigis võistlussõitudes liidri järel teist tempot näitas. Rotax DD2 Mastersis osutas tugevale leedulasele visa vastupanu avaetapi võitja Priit Sei. Kaks eelsõitu kinni pannud Sei pidi aga finaalis tunnistama konkurendi paremust, mis päädis etapi teise kohaga, kogudes sellegipoolest kaaskonkurendist rohkem punkte.

Rotax DD2 klassis algas võistlus raskelt Devin Sagadile, kes kvalifikatsioonis alles kuuendat aega näitas. Viimases eelsõidus ja finaalis õnnestus tal koguda kolmandad positsioonid, mis eestlase ka poodiumile aitas.

Järgmine Leedu karikasarja etapp peetakse 2 nädala pärast samal rajal koos Rotax Nordicu avaetapiga.

The post Mark Martin Loomets Itaalias poodiumil, Fernando Paimre võitis Leedus appeared first on Eesti Autospordi Liit.

_____________________________

Allikas: Eesti Autospordi Liit – www.autosport.ee