Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Motokrossi ja enduro rahvuskoondised tegid esimese ühistreeningu

Maardu krossirajal toimus esmakordselt Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni Team Estonia motokrossi ja enduro koondiste ühine treeningpäev, mille juhendajaks oli Tanel Leok.

Tegemist oli üritusega, kus tehti ettevalmistavad treeningud nii Rahvuste Krossi kui enduro meeskondliku suurürituse koondiste kandidaatidele. Tanel Leoki sõnul on hea koondise jaoks materjali hetkel küll, aga tulevikku silmas pidades tuleb just noortega tegeleda, et sealt koondisele head järelkasvu kasvaks. Lisaks tuleb tema sõnul ka endurot rohkem noorte motosportlaste seas populariseerida, et ka sellele alale kasvulava tekiks. Häid eeskujusid, kes sellel alal maailmas või Euroopas läbi löönud, on enduros küll alates MM-medalisti Aigar Leokiga ja lõpetades tänavuste koondislaste Priit Biene ja Elary Taluga.

Ühistreeningu lõpus süütasid tiimi liikmed küünla Maardu raja kõrval oleva Team Estonia pikaaegse toetaja Tõnu Lille mälestuskivi juures.

Motokrossi koondise kandidaatid on Tanel Leok ise, kes küll hetkel ravib käevigastust, viimastel Rahvuste krossidel Eesti parimate tulemuste eest vastutanud Harri Kullas, 9 korda Eestit Rahvuste krossil esindanud Gert Krestinov, samuti korra Eesti Rahvustekoondisse kuulunud Hardi Roosiorg ja Erki Kahro, eelmise aasta Open klassi Euroopa meister Karel Kutsar, EMX250 klassis mulle viiendaks tulnud Jörgen-Matthias Talviku, eelmise aasta EMX125 klassi pronksmedalist Meico Vettik ning selle hooaja Soome meistrivõistluste liider Inderk Mägi. Nendest olid Maardus enamus peale Kullase, kes võitis pühapäeval Inglismaa meistrivõistluste etapi ja on sealse sarja liider ning Vettik, kes võistles nädalavahetusel Kegumsi EM-etapil. Itaaliasse minev koosseis selgub aga 30 päeva enne võistlust, seega võimalus tiimi pääsemiseks on kõikidel eelpool mainitutel sõitjatel. Meeskonna manager on Martin Arumäe.

Enduro koondisse kuuluvad hetkel maailma karikavõistlustel Open 4T klassi liider Priit Biene, Dakaril 2017 aastal Malle-Moto klassi võitnud Toomas Triisa, tema vend Jüri ja Elary Talu, kes tuli 2019. aastal EMil teiseks ning klubimeeskonna ridades meistriks ja kuulus ka 2018 ISDEl teise koha saavutanud klubimeeskonna ridadesse. Eesti rahvusmeeskonna parim tulemus on aastast 2016, kui saadi 5. koht ning toonasesse tiimi kuulus tänavusest koondisest Biene. Tänasest koondisest ei ole vaid Jüri Triisa varem ISDE-l osalenud. Meeskonna manageriks on taas Veiko Biene, kes oli sama tüüri juures viimati eelmise kümnendi keskel.

Krossikoondis saavutas viimasel Rahvuste krossil (MXoN) väga kõrge 4. koha ning enduro kuuepäevasõidu (ISDE) parim tulemus pärineb aastast 2015, kui saadi 5. koht.

Rahvuste kross peetakse sellel aastal 25.-26. septembril Itaalias Mantovas, ISDE peetakse aga juba varem, 30. augustist 4. septembrini samuti Itaalias, aga Piedmontis.

_____________________________
Allikas: Motorsport Media – www.motorsport.ee