Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Motokrossi suur finaal sõidetakse sellel nädalavahetusel Tihemetsas

Teist aastat Castroli nime kandvate Eesti motokrossi meistrivõistluste viimane etapp peetakse sellel nädalavahetusel Lauri krossirajal, kus laupäeval on stardis soolotsiklid ning pühapäev on külgkorvide ja quadide päralt.

Kõige kõvemas sooloklassis Kärcher MX1 juhib sarja lätlane Karlis Sabulis, kellest Gert Krestinov jääb 18 ja Karel Kutsar 21 punkti kaugusele. Teoreetiline võimalus meistriks tulla on ka veel Andero Lusbol ja Indrek Mägil.

MX2 juhib samuti lätlane Edvards Bidzans ja seda üpriski kindla 32 punktilise eduga Egert Pihlaku ees, kellest omakorda 14 ja 15 punkti kaugusel on Kairo Katkosilt ja Kaarel Tilk.

Noorte MX125, 85cc ja 65cc klassidel on sõita veel kaks etappi, mistõttu nende meistrid selguvad alles 11. septembril Viljandis.

Külgvankritel kindlustasid Kert Varik ja soomlane Lari Kunnas meistritiitli juba eelmisel etapil Toilas, aga teisele kohale heitlevad Läti vennad Daniels ja Bruno Lielbardised ning Robert Lihtsa/ Markus Lina, kelle vahe on 20 punkti. Medalivõimalus on ka Tanel Reesna/ Villem Saarna meeskonnal, nemad jäävad kolmandast kohast 15 punkti.

Quad Openis on seis aga üpris intrigeeriv, kuna sõite kindlalt juhtinud Kevin Saar on palju sõite tehnilistel põhjustel katkestanud ja sarja juhib hoopis Priit Järvloo ja seda 12 punktilise eduga Saare ees, kellest omakorda 2 punkti kaugusel on Karl Robin Rillo ja ka neljandal kohal oleval Rene Tarendil on hea päeva korral võimalus medalile tulla.

Ülejäänud Eesti meistri- ja karikavõistluste masinaklasside seisud leiab aadressilt
https://speedhive.mylaps.com/Organizations/23942/Championships

Seoses uute karmistunud tingimustega võistluste korraldajatele Eestis tuleb kõikidel võistlustel võistlusalasse sisenedes ette näidata kas vaktsineerimispass, COVID-19 läbipõdemise tõend või negatiivne (PCR) testi tulemus. Nende puudumisel saavad sportlased ja nendega kaasasolevad inimesed teostada kohapeal kiirtesti hinnaga 10€/inimene. Sama kehtib ka kõikide pealtvaatajate kohta.

Seoses tõendite kontrolli ja vajadusel kiiretesti tegemisega soovitame kõigil võistluspaika saabuda võimalikult vara, kuna mida rohkem rahvast, seda enam läheb aega kontrollimistele ja testimistele, mis omakorda ohustab ajakava.

Kontrollimisele kuuluvad kõik isikud alates 18. eluaastast ja positiivse testi korral tuleb kõikidel nakatunud sportlasega kaasas olnud isikutel võistluspaigast koheselt lahkuda. Juhul, kui ühes sõidukis on mõni inimene, kes vajab kiirtesti, siis peab see sõiduk ootama sissepääsu seni, kuniks testi tulemus käes. Ehk siis enne seda ei saa sõiduk, ega selles olevad teised inimesed võistlusalasse sisse, kuna kui test osutub positiivseks, siis on suur risk, et kõik sõidukis viibinud on nakatunud.

Tihemetsas toimub ka selle aasta peaauhinna Kärcheri survepesurite lipulaeva K7 välja loosimine kõikide seni ja finaaletapil piletiostnute vahel. Lisaks loosib mitu auhinda välja ka nimisponsor Castrol ise.

Täpsem info Tihemetsa võistluste kohta ja registreerimine võistlusele asub aadressil https://msport.ee/events/castrol-motokrossi-emv-v-etapp-2021-soolodele/

_____________________________
Allikas: Motorsport Media – www.motorsport.ee