Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Nädalavahetus autospordis: Delfi Rally Estonia ja eestlaste arvukad välisstardid

Eestis toimub nädalavahetusel Delfi Rally Estonia ja rahvakrossi Piiroja Karika etapp, mitmed Eesti autosportlased stardivad välismaal.

Reedest pühapäevani toimub Delfi Rally Estonia, mis kuulub Euroopa meistrivõistluste ja Terminal autoralli Eesti meistrivõistluste kavva. Võistlusest teevad otseülekande TV3 kanalid, Delfi ja Rally.tv.

Laupäeval sõidetakse Piiroja rallikrossirajal rahvakrossi Piiroja Karika ja Lõuna-Eesti Karika etapp. Võistlussõidud algavad kell 9.45.

Ringrajasõidu Eesti ja Balti meistrivõistluste punktid on mängus Kacergine rajal Leedus, kvalifikatsioonid toimuvad laupäeval, võistlussõidud pühapäeval.

Kardispordi Balti karika teine etapp sõidetakse laupäeval Šiauliai rajal Leedus. Võistlussõidud algavad kell 10.45.

Vormel 2 sari, kus eestlastest osaleb Paul Aron, jätkub koos F1 MM-iga Suurbritannias Silverstone’i rajal. Olulised kellajad: reede 17.05 F2 kvalifikatsioon; laupäev 15.15 F2 sprint, 17.00 F1 kvalifikatsioon; 11.55 F2 põhisõit, 17.00 F1 põhisõit. Võistlust on võimalik jälgida TV3 Extra Spordi ja F1 TV vahendusel.

Drift Mastersi sari jätkub kolmanda etapiga Soomes Alahärmä rajal, eestlastest osalevad Kevin Pesur ja Oliver Randalu. Reedel algusega kell 16.00 on kavas kvalifikatsioonid, laupäeval kell 13.00 algavad tandemsõidud. Võistlust on võimalik jälgida otseülekandes, milleni juhatab kodulehekülg.

Rallikrossi MM, EM ja RX2e FIA meistrivõistluste etapp sõidetakse Rootsis Höljese rajal. Eestlastest on RX2e võistlusel osalemas Marko Muru. Võistlusest teeb ülekande Rally.tv.

Kardispordi Euroopa meistrivõistluste avaetapp toimub neljapäevast pühapäevani Hispaanias Aragoni rajal. Eestlastest on osalemas Markus Kajak (KZ2). Detailne ajakava ja ülekandeinfo on leitav kodulehelt.

Ruben Volt jätkab võistlemist TCR Europe sarjas, mille etapp toimub nädalavahetusel Spa rajal. Detailine ajakava ja ülekandeinfo on avaldatud kodulehel.

5.-7. juulini jätkub Imola rajal Porsche Carrera Cup Benelux sarja hooaeg, kus on EST1 Racingu värvides stardis ka Eesti sõitja Alex Reimann. Otseülekannet on võimalik jälgida kodulehe vahendusel.

Benediktas Vanagas / Kuldar Sikk osalevad reedel ja laupäeval Italian Baja maastikurallil, mis kuulub Euroopa karikavõistluste sarja.

The post Nädalavahetus autospordis: Delfi Rally Estonia ja eestlaste arvukad välisstardid appeared first on Eesti Autospordi Liit.

_____________________________

Allikas: Eesti Autospordi Liit – www.autosport.ee