Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Nädalavahetus autospordis: Eestis drift, rallikross ja maastikusõit, mitmed eestlased stardivad välismaal

Eesti meistri- ja karikavõistluste punktid on mängus driftis, rallikrossis ja maastikusõidus, kardisportlased jahivad EMV punkte Lätis ja mitmed teisedki Eesti autosportlased stardivad välismaal.

Drifti Balti ja Eesti meistrivõistlused jätkuvad laupäeval ja pühapäeval LaitseRallyPark´i rajal võistlusega Jump for Drift. Laupäeval on kavas Semipro ja Pro sõidud, pühapäeval Street. Väravad avatakse vastavalt kell 9.00 ja 10.00. Otseülekande teeb sport.television.ee.

Rallikrossi Eesti meistrivõistluste punktid on mängus laupäeval Piiroja rajal sõidetaval etapil. Võistlussõidud algavad kell 10.10, Delfi TV ülekanne kell 15.00.

Eesti karikavõistluste punkte jahitakse reedest pühapäevani toimuval Suurel Maasturite Suvesõidul Viljandimaal. Publikukatse Ahimäe karjääris on kavas laupäeval, 8. juunil. ATV-d läbivad seda orienteeruvalt kell 10.00-13.00 ja autod ning veokid kell 13.00-16.00. Kohapeal on ka toitlustus.

Kardispordi Eesti meistrivõistlused jätkuvad ja Balti karikavõistlused algavad reedel ja laupäeval Lätis Kandavas sõidetava võistlusega. Kvalifikatsioon ja esimene eelsõit toimuvad reedel algusega kell 15.05, laupäeval algavad eelsõidud kell 10.00 ja finaalid 13.40. Otseülekanne on kavas laupäevasest võistluspäevast, täpsem info on tulekul.

7.- 9. juunini jätkub Hollandis Zandvoorti rajal Porsche Carrera Cup Benelux sarja hooaeg. Stardis on hooaja avaetapil Belgias debüüdi teinud Eesti sõitja Alex Reimann. Kvalifikatsioon algab reedel kell 10.05 (siin ja edaspidi Eesti ajad) ja I võistlussõit kell 17.30. Teine võistlussõit algab laupäeval 11.30. Otseülekannet vahendab koduleht.

Ruben Volt osaleb ringrajasõidu Itaalia meistrivõistlustel TCR-klassis, kus mõlemad võistlussõidud on kavas pühapäeval, esimene algab 9.50 ja teine 15.55. Ülekannet vahendab kodulehekülg.

MM-punktid on mängus vormel 1 sarjas, kus Kanada GP kvalifikatsioon sõidetakse laupäeval kell 23.00 ja võistlus pühapäeval 21.00. Otsepilti näitavad F1 TV ja TV3 Extra Sport.

The post Nädalavahetus autospordis: Eestis drift, rallikross ja maastikusõit, mitmed eestlased stardivad välismaal appeared first on Eesti Autospordi Liit.

_____________________________

Allikas: Eesti Autospordi Liit – www.autosport.ee