Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Nädalavahetus autospordis: kiirendus, kross ja kardisport Eestis, arvukalt eestlasi välisvõistlustel

Nädalavahetusel võisteldakse Eestis autokrossis ja kiirendus- ja kardispordist. Mitmed eestlased stardivad välismaal.

Kiirendusspordi Eesti meistri- ja karikavõistlused jätkuvad Kilti lennuväljal võistlusega Ameerika Auto EDRA Nationals. Reedel algavad kvalifikatsioonid kell 18.00 ja laupäeval kell 10.00. Väljalangemissõitude algus on pühapäeval kell 11.00.

Inten autokrossi Eesti meistrivõitlused jätkuvad laupäeval Missos koos Misso Karika etapiga. Sprindisõidud algavad kell 9.00, ühisstartidest sõidud kell 12.15.

Kardispordi Uskumatu Võidusõidu teine etapp toimub pühapäeval Käinas. Võistlussõidud algavad kell 11.45.

Autoralli MM jätkub Poolas. Tänasest pühapäevani toimuval võistlusel osalevad eestlastest Ott Tänak / Martin Järveoja, Georg Linnamäe / James Morgan, Robert Virves / Aleks Lesk ja Gregor Jeets / Timo Taniel. Rallit on võimalik jälgida TV3 kanalite ja Rally.tv vahendusel.

Paul Aron osaleb vormel 2 sarja etapil, mis sõidetakse koos F1 MM-etapiga Austrias Red Bull Ringil. Olulised kellaajad: reede 15.55 F2 kvalifikatsioon (siin ja edaspidi Eesti ajad) ja 17.30 F1 sprindi kvalifikatsioon, laupäev 13.00 F1 sprint ja 14.30 F2 sprint, 17.00 F1 kvalifikatsioon, pühapäev 11.00 F2 ja 16.00 F1 põhisõit. Võistlust näitavad TV3 Extra Sport ja F1 TV.

Rallikrossi RallyX sarja viies ja kuues etapp toimuvad laupäeval ja pühapäeval Rootsis Älvsbyni rajal. Klassis Open 4WD osaleb eestlastest Maiko Tamm, krosskartidel Martin Juga, Lucas Orav, Tanel Tereping, Tamo Toodo ja Romet Tsirna ning krosskartide juunioride klassis Geir Genor Muttik. Otseülekandeni juhatab kodulehekülg.

Spa 24 tunni sõidus osalevad eestlastest Ralf Aron ja Martin Rump, meeskondadeks vastavalt Mercedes-AMG Team GruppeM Racing ja Lionpeed X Herberth. Võistlus algab laupäeval kell 17.30. Otseülekannet vahendab kodulehekülg.

Rallikrossi Läti-Leedu meistrivõistluste etapile Leedus Vilkyciai rajal pühapäeval on eestlastest registreerunud Albert Ako Kokk, Ruudi Reinumägi ja Kristo Muru.

MM-punktid on mängus elektrivormelitel, sari jätkub Portlandis 13. ja 14. etapiga vastavalt laupäeval ja pühapäeval. Mõlemad sõidud algavad südaööl, sarja kodulehe andmetel näitab võistlust Eurosport.

The post Nädalavahetus autospordis: kiirendus, kross ja kardisport Eestis, arvukalt eestlasi välisvõistlustel appeared first on Eesti Autospordi Liit.

_____________________________

Allikas: Eesti Autospordi Liit – www.autosport.ee