Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Noor rallisõitja Joosep Planken lõi mobiilirakenduse pealtvaatajatele. Äpp on kasutusel Otepää talverallil

16-aastase rallisõitja Joosep Plankeni loodud mobiilirakendus RallyPin koondab publikule mõeldud ralliinfo ja pakub ainulaadset rallikatsele navigeerimise võimalust. Rakenduse testversiooni saab rallipublik kasutada juba Otepää talverallil 2. ja 3. veebruaril.

RallyPin nimelises rakenduses on lihtsasti leitav kogu ralliinfo. Rallikatsete kaardid on ülevaatlikult esile toodud koos pealtvaatamise kohtadega ning iga koha tutvustus sisaldab kirjeldust ja pilte. Ainulaadse navigeerimise funktsiooni abil on näha, millal ralliautod katsele stardivad ning kasutaja saab navigeerida soovitud sihtkohta vältides rallikatseks suletud teelõike.

Planken sõnas, et tema rolliks on vaid tarkvaraarendus, sest võistlejana ei saa ta katsetega tutvuda enne ametlikku tutvumisaega. „Otepää Talveralli 2024 on esimene võistlus, kus testime avalikult RallyPin rakendust. Testiperioodi vältel on rakendus kõigile huvilistele tasuta kasutamiseks. Täpsema info testi ja liitumise kohta leiad aadressilt https://rallypin.web.app/#/beta-test . Testimiseks tuleb sisestada oma e-posti aadress, mida kasutate Google Play poes või AppStore´is ja järgida edasisi juhiseid. Avalikul testimisel kogume vajalikku tagasisidet rakenduse toimimise ja mugavuse kohta,“ rääkis Planken. „Testiversioonis on elementaarsed võimalused, kuid tulemas on veel mitmeid huvitavaid lisafunktsioone, mis teevad ralli vaatamise senisest ülevaatlikumaks ja kaasahaaravamaks ning mina usun, et spetsiaalselt pealtvaatajale disainitud rakendus aitab tuua rallidele juurde uusi külastajaid.“

EBS Gümnaasiumi digitehnoloogia õppesuuna õpilane Planken lisas, et rakenduse loomise idee sündiski vajadusest muuta ralli jälgimine hõlpsamaks. „Toetajate, sõprade ja ka enda pere tagasiside on see, et alati ei jõua nad mind vaatama kohtadesse, kuhu soovisid ja seetõttu pole saadud emotsioon päris see, mida me ühiselt loodame. Soovin raja ääres näha rohkem sõpru ja enda eakaaslasi, nooremat generatsiooni. Et neid kaasata, siis senistest lahendustest kindlasti ei piisa – peame tulema nendele pisut sellele pikale teele vastu.“

Planken tänab Otepää Talveralli korraldajat S.M.A. Racingut abivalmiduse ja koostöö eest.

Käesoleval hooajal võistleb Joosep Planken 16-aastasena ühe noorima võistlejana klassis EMV4. Autospordiga tegeleb ta aga juba kaheksa aastat. Ta alustas 2016. aastal kardispordiga ja on tulnud ka mitmel korral noorteralli Eesti meistriks. Alates 2022. aasta Paide rallist võistleb ta autoralli Eesti meistrivõistlustel.

The post Noor rallisõitja Joosep Planken lõi mobiilirakenduse pealtvaatajatele. Äpp on kasutusel Otepää talverallil appeared first on Eesti Autospordi Liit.

_____________________________

Allikas: Eesti Autospordi Liit – www.autosport.ee

Generated by Feedzy