Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Oliver Randalu võistleb Taimaal toimuval D1 Grand Prix driftivõistlusel

Juba homme, 22. detsembril algab Tai Kuningriigis Burirami linnas D1 Grand Prix võistlussarja hooaja viimane võistlusnädalavahetus, millest võtab osa ka Eesti üks paremaid driftisõitjaid Oliver Randalu.

Driftivõistlus sõidetakse Sanam Chang ringrajal, mille pikkuseks on 4,5 kilomeetrit ning mis hõlmab endas kahteteist keerukat kurvi. Eelootaval nädalavahetusel sõidetakse D1 Grand Prix sarja hooaja kaks viimast etappi järjestikku ning stardis on enam kui 50 võistlejat üle maailma. Viimastel aastatel edukalt Drift Masters European Championship sarjas võistelnud eestlase jaoks on tegemist erakordse võimalusega astuda tihedas konkurentsis võistlustulle teises maailma otsas. Sealjuures lisavad põnevust faktorid, et nii võistlusrada, ilmastikuolud kui ka hindamissüsteem erinevad maailma kõige populaarsemast Drift Mastersi võistlussarjast omajagu.

Oliver Randalu tuleb D1 Grand Prix raames starti Nissan 200SX S13-ga, mitte enda tavapärase BMW E36 võistlusautoga. Eelmainitud Nissan kuulub 2022. aasta meistritiitli omanikule Thanupat Lerttaweevitile, kes koos enda tiimiga eestlase Taimaale võistlema kutsus.

Eesootav võistlusnädalavahetus tõotab tulla põnev ja adrenaliinirohke, kuna lisaks ilmateguritele, teistlaadi hindamissüsteemile ja tihedale konkurentsile on võistlusauto Nissan 200SX S13 ka parempoolse rooliga. Oliver Randalu koos oma tehnilise meeskonnaga saabus Taimaale juba 15. detsembril, et enne võistlusi teha korralikud treeningpäevad ja seejärel astuda võistlustulle kindla sihiga saavutada esikoht.

Oliver Randalu: ’’Tegemist on väga teistmoodi, uue ja põneva kogemusega nii mulle kui kogu mu tiimile. Kõige suurem väljakutse saab olema kindlasti võistlusauto ehk parempoolse rooliga Nissan, olles seni harjunud sõitma ainult BMW võistlusautodega. Oleme oma tiimiga tegelikult juba pea nädala olnud kohapeal, et treenida ja harjuda võõra autoga ning võib-olla ka seadistuses teha mõned muudatused. Kindlasti ei saa alahinnata ka kliimategurit, mis on kuumuse tõttu nii sõitjatele kui ka tehnikale suureks väljakutseks. Mul on suur au, et 2022. aasta D1 Grand Prix meister meid siia kutsus ja sellise võimaluse võistlemiseks pakkus. Olen väga põnevil ja luban, et sellest tuleb äärmiselt adrenaliinirohke nädalavahetus. Kindlasti jälgige meie tegemisi sotsiaalmeedia kanalites! ’’

2024. aasta Drift Mastersi jaoks on Oliver Randalu koos oma kuueliikmelise tiimiga ette valmistamas uut võistlusautot, millega maikuus hooaja esimesel etapil Hispaanias juba tiitli nimel võistlustulle asuda. Lisaks on plaanis osa võtta ka mitmest Eesti ning Baltikumi suurimast driftivõistlusest.

The post Oliver Randalu võistleb Taimaal toimuval D1 Grand Prix driftivõistlusel appeared first on Eesti Autospordi Liit.

_____________________________

Allikas: Eesti Autospordi Liit – www.autosport.ee

Generated by Feedzy