Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Pranko Kõrgesaar / Ott Kuurberg saavutasid Leedus klassivõidu

Pranko Kõrgesaar / Ott Kuurberg (Ford Fiesta Rally4) saavutasid Elektrenai ümbruse teedel sõidetud autoralli Leedu meistrivõistluste etapil klassi LARC4 ja juunioride arvestuse esikoha.

Finišis edestasid Kõrgesaar/Kuurberg klassis teiseks tulnud poolakaid Jocz Tymoteuszi / Maciej Judyckit 4,49 sekundiga ja Türgi-Leedu paari Can Alakoci / Aisvydas Paliukenast (mõlemad Ford Fiesta Rally4) 28,96 sekundiga.

“Ralli õnnestus hästi, kõik sujus,” rääkis Kõrgesaar. “Kindlasti on sõidus nüansse, mida saab parandada, kuid üldjoontes olen ralliga rahul ja sõit kulges ilma tehniliste probleemideta”.

Konkurents klassivõidule oli tihe, veel enne viimast katset juhtisid poolakad 4,71 sekundiga Kõrgesaare/Kuurbergi ees. Viimase, vaid 2,66 kilomeetrise katsega suutsid eestlased esikohale tõusta, näidates absoluutarvestuse neljandat aega. “Viimane oli lühike, aga sõidutehniliselt keeruline katse, ma enne starti isegi pabistasin, et kuidas see välja tuleb. Kuid andsime endast parima ja katset sõita oli tegelikult üliäge ning kõik õnnestus suurepäraselt.

Kõrgesaar lisas, et Elektrenai ralli rada oli vaheldusrikas ja tuli teada, kus saab aega võita. “Oli kiireid ja aeglasi lõike, kohati läksid metsavahelised liiva- ja mullateed väga pehmeks, sellele lisaks tulid pinnase seest välja suured kivid, mis ei olnud autole just kõige tervislikumad. Sõitsime targalt, et soovitud tulemus saavutada.“

Eestlastest osalesid veel Markus Tammoja / Henri Ääremaa (BMW M3), kes said kaherattaveoliste autode arvestuses 20. koha. Kõrgesaar/Kuurberg olid selles kategoorias teised. Ralli üldvõidu võtsid Vaidotas Žala / Ivo Pukis (Škoda Fabia R5).

Leedu meistrivõistlustel jääb sõita veel üks ralli, Samsonas Rally Utena 29. septembrist 1. oktoobrini. Kõrgesaar/Kuurberg sihivad Leedu meistritiitlit.

The post Pranko Kõrgesaar / Ott Kuurberg saavutasid Leedus klassivõidu appeared first on Eesti Autospordi Liit.

_____________________________

Allikas: Eesti Autospordi Liit – www.autosport.ee