Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Priit Biene võitis Itaalias MM-etapi!

Priit Biene (Yamaha, Johansson MPE) võitis täna Itaalias enduro maailmameistrivõistluste teisel etapil ka teise võistluspäeva klassis Open 4T.

Tänane päev Lombardias, Edolos kujunes Bienele veelgi raskemaks kui eilne. “Ei tea, kas kuumusest või millest, aga tund enne starti läks enesetunne väga kehvaks,” rääkis Biene. Itaalias valitseb üle 30-kraadine palavus ja füüsiliselt raske enduro sõitmise teeb see väga kurnavaks.

“Esimesel ringil üritasin pressida, aga sellest ei olnud midagi kasu, nagu näitasid ajad,” lisas Biene. Põhikonkurent, inglane Fraser Flockhart oli temast märgatavalt kiirem. Teisel ringil otsustas 24-aastane eestlane võtta rahulikumalt ja head tulemused tulid hoopis nii. “Endurokatsel rahulikult kõrgema käiguga mäest alla kulgedes olin oluliselt kiirem kui esimesel ringil.”

“Täna tuli võit rohkem sõiduga kui eile. Enne viimast katset olin Flockhartist kuue sekundiga ees,” rääkis ta. Ekstreemkatse oli sellel võistlusel Biene kõige tugevam, lisaks kukkus konkurent kohe katse alguses ja kaotas eestlasele veel tublisti, jäädes talle kokkuvõttes alla 38,91 sekundiga.

Nii tänase päeva kui etapi üldvõit oma klassis oli seega Bienele kindlustatud. Kahe etapi kokkuvõttes juhib Biene võrdsete punktidega (74) Flockharti ees. EnduroGP arvestuses võitis Itaalia etapi inglane Brad Freeman.

Enduro MM-i detailsemate tulemustega saab tutvuda lehel: https://www.endurogp.com/2021-results/

Kolmas enduro maailmameistrivõistluste etapp toob nii Biene kui teised maailma tippsõitjad Eestisse, juba 16.-18. juulil toimub suurvõistlus Kuressaares Saaremaal.

Lähem info võistluse kohta lehel www.endurogpestonia.ee

_____________________________
Allikas: Motorsport Media – www.motorsport.ee