Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Rallikrossisõitja Romet Tsirna saavutas tugeva RallyX sarja etapil teise koha

Rallikrossisõitja Romet Tsirna (LifeLive TN11) saavutas Soomes Kouvolas sõidetud tugeva RallyX sarja kolmandal etapil krosskartide klassis teise koha.

4WD Open klassis sai Maiko Tamm (Ford Fiesta) kolmandal etapil seitsmenda tulemuse. Võitis Yury Belevskiy (Audi S1) Šveitsist.

Pace Motorspordi sõitjale Tsirnale oli esimene kord RallyX-s finaali jõuda. “Juba treeningutel nägime, et kiirus on olemas,” rääkis ta. “Kahel esimesel etapil Rootsis oli samuti tempo korralik, kuid poolfinaalist kahjuks edasi ei saanud. Mees-mehe vastu sõidus ei sõltu kõik endast.“

Tsirna sõnas, et uus krosskardimudel TN11 on eelkäijast konkurentsivõimelisem ja ehk on ka see üks põhjus, miks ta suudab näidata mullusest tugevamat tulemust. „Hetkel on siiski probleemseks kohaks start. Peame nuputama, kuidas seda paremaks saada. Yamaha mootoriga krosskardid jäävad stardis Suzuki mootoriga varustatutele mõnevõrra alla.”

Kolmanda etapi võitis krosskartidel norralane Thomas Eek Murstad, kolmas oli lätlane Rolands Baldins (mõlemad Speedcar Wonder). Lucas Orav (Speedcar Wonder) oli üheksas, Martin Juga (LifeLive TN11) 20., Tamo Toodo (Speedcar Wonder) 22. ja Tanel Tereping (LifeLive TN11) 28.  Juunioridest sai Geir Genor Muttik (LifeLive TN11) 16. koha.

Pühapäeval samas sõidetud neljandal etapil sai Juga eestlastest parimana neljanda koha. Tsrina oli üheksas, Toodo 15., Orav 16. ja Tereping 26. Muttik sai juunioride 18. tulemuse.

Maiko Tamm oli neljandal etapil 4WD Openi kümnes ja jätkab sarja viiendal kohal. „Mõlemal päeval said saatuslikuks poolfinaali esimesed kurvid, oli lihtsalt ebaõnne,“ rääkis Tamm. „Kui üldisemalt võtta, siis iga sõiduga lisandus enesekindlust ja kiirus oli samuti olemas. Igal juhul läheme kogu tiimiga järgmistele RallyX etappidele positiivsete emotsioonidega vastu.“

Viiendal kohal on ka Tsirna krosskartide arvestuses. “Kui hooaja alguses oli plaan keskenduda pigem etapitulemustele, siis nüüd on tähtis kogu sarja tulemus. Vähemalt viiendat kohta tahaks säilitada,” rääkis Tsirna.

Teiste eestlaste kohad krosskartide punktitabelis: 8. Orav, 9. Juga, ja 16. Toodo. Terepingil on punktiarve avamata. Juunioridest on Muttik 17. kohal.

Sari jätkub viienda ja kuuenda etapiga Rootsis Älvsbynis 29. ja 30. juunil.

Krosskartide poodium, vasakult esimene Romet Tsirna. Foto: Qnigan

The post Rallikrossisõitja Romet Tsirna saavutas tugeva RallyX sarja etapil teise koha appeared first on Eesti Autospordi Liit.

_____________________________

Allikas: Eesti Autospordi Liit – www.autosport.ee