Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Ringrajasõidu Balti ja Eesti meistrivõistlused algavad nädalavahetusel Pärnus

2024. aasta ringrajasõidu Eesti, Läti, Leedu ja Balti meistrivõistluste hooaeg algab juba laupäeval, 4. mail Pärnus Porsche Ringil.

BaTCC arvestuses – BMW 325 CUP, Baltic GT, Baltic Touring Cars, ABC Race, V1600 ja Nankang 2h Endurance Academy – on rajale tulemas rohkem kui 90 võistlejat ning erikülalistena on starti oodata ka Formula Historic klassi ajaloolisi vormeleid. Osavõtjate vähesuse tõttu jääb ära 4h kestvussõit ning ka NEZ Porsche Sprint Challenge, kuid paljud autod tulevad rajale teistes klassides.

Reedel on kavas vabatreeningud ja kvalifikatsioon, laupäeval võistlusstardid: esmalt 10 sprindisõitu ning päeva lõpetab 2h Nankang Endurance Academy võistlus.

Taas tõotab ülipõnevaks kujuneda BMW 325 CUP, kus on kirjas 31 osalejat Eestis, Lätist, Leedust, Poolast ja Prantsusmaalt. 2023. aasta meister Leo Messenger tänavu ei osale, kuid põhirivaalid Ricards Subeckis ja Romet Reisin on rajal ning valmis võidu nimel võitlema. BMW 325 CUP esimene sõit algab kell 12.25, teine 15.55.

Baltic Touring Cars arvestuses on tihedaim konkurents 2-liitriste autode klassis, kus eestlastest on võitu püüdmas Simo Lind ja Kairo Kallas. GT-klassis saab näha selliseid võimsad ja eksklusiivsed võidusõiduautosid nagu Mercedes-Benz AMG GT3 EVO, Lamborghini Huracan ST EVOII, Nissan 180 SX, Audi TT -RS. Uue hoo sisse saanud V1600 klassis asub võistlustulle 9 osalejat, nendega koos läheb rajale umbes sama arvu sõitjatega ABC Race klass. Laupäeva õhtu lõpetab Nankang 2h kestvussõit, kus on kirjas 17 väga erinevat autot.

Eesti meistrivõistluste arvestust peetakse klassides BMW 325 Cup, V1600 ja BTC2 ning Eesti karikavõistluste punktid on mängus ajalooliste vormelite klassides.

The post Ringrajasõidu Balti ja Eesti meistrivõistlused algavad nädalavahetusel Pärnus appeared first on Eesti Autospordi Liit.

_____________________________

Allikas: Eesti Autospordi Liit – www.autosport.ee