Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Ringrajasõitja Ragnar Simuland sai Leedus parima eestlasena teise koha. „Slikkidega oli lausvihmas oli päris huvitav.“

Ragnar Simuland sai Kaunase lähedal Kacergine rajal toimunud ringrajasõidu Balti (BaTCC) ja Eesti meistrivõistluste etapil parima eestlasena teise koha.

Suure kõrguste vahega n-ö vana kooli ringrajaga Leedus Simulandil (Toyota Yaris) varasem otsene kokkupuude puudus. “Harjutasin rada simulaatoris ja osalt tänu sellele sain kiiruse kohe üles,” rääkis 16aastane Simuland. “Rada on kiire ja kuna väljasõidualad väikesed, siis ka ohtlik. Eksimisruumi ei ole.”

Esimene sõit toimus laussajus, aga V1600 klassis on lubatud kasutada vaid ühte tüüpi rehve. “Vihmarehve meie klassis ette nähtud ei ole. Slikkidega oli vihmas päris huvitav. Kui mitmed rajalt välja sõitsid ja konkurent, kellega otsest võitlust pidasin, spinni läks, otsustasin, et sõidan rahulikult ja kindla peale.” See taktika tõi Simulandile sõiduvõidu.

Teine sõit toimus juba kuival rajal ja lõppes eestlasele kolmanda tulemusega. “Kiirust polnud nii palju kui tarvis, kuid üldiselt okei tulemus.”

Kahe sõidu kokkuvõttes võitis lätlane Viesturs Ozols (Toyota Yaris). Pärast kolme etappi juhib klassi V1600 Simuland 123 punktiga, teine on Ozols 116 ja kolmas lätlane Raivis Meilands 84 punktiga.

Klassis BTC2 oli eestlastest parim kolmanda koha saanud Kairo Kallas. Simo Lind oli viies, võitis leedulane Andrius Keblys. Esikolmik sõitis Honda Civicutega. Sarja juhib Lind (120 punkti), teine on Kallas (95) ja kolmas Keblys (78).

BMW 325 Cupi parim oli kahe sõidu kokkuvõttes prantslane Leo Messenger. Eestlastest edukaimana sai Karl Lang kümnenda koha, Romet Reisin oli 15. ja Pavel Beskrovnõi 24. Punktitabelit pärast kolmandat etappi ei ole veel avaldatud.

Nankangi kahe tunni kestvussõidus saavutas BTC1 arvestuses esikoha RSparts Motorsport, MKM Racing oli teine. BTC2 klassis oli parim Eesti tiim RS Racing Team teine, Lind Racing kolmas ja Reinup Motorsport neljas.

Järgmine etapp sõidetakse 16.-18. augustini Pärnus Porsche Ringil.

The post Ringrajasõitja Ragnar Simuland sai Leedus parima eestlasena teise koha. „Slikkidega oli lausvihmas oli päris huvitav.“ appeared first on Eesti Autospordi Liit.

_____________________________

Allikas: Eesti Autospordi Liit – www.autosport.ee