Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Soomer tõusis kolmandat korda järjest poodiumile!

Hannes Soomer

Hannes Soomer (Kallio Racing, Yamaha) tõusis täna Portugalis Estorili ringrajal Supersport klassi kaheksanda MM-etapi esimeses võistlussõidus kolmandat korda järjest poodiumile.

Dramaatiliselt kulgenud võistlussõitu startis Soomer alles kolmeteistkümnendalt kohalt, kuigi näitas vabatreeningutes teist aega. Kvalifikatsioon läks tal enda sõnul täiesti aia taha, kuna ta tegi kaks viga, kukkus, ei saanud enam head rütmi ega suutnud paremat kolmeteistkümnendast ajast. Võistlussõidu start oli siiski hea ning esimese ringi teises sektoris oli ta juba üheksandal kohal. Kui sõita oli jäänud veel 15 ringi püsis Soomer endiselt samal positsioonil, kuid võidusõit peatati punase lipuga Peter Sebestyeni kukkumise tagajärjel rajale tulnud kruusa koristamiseks.

Kordusstarti läks Soomer juba seitsmendalt kohalt ja sai taas väga hea lähte. Ta oli Andrea Locatelli, Lucas Mahiase ja Raffaele de Rosa järel neljas, kui de Rosa Mahiasest möödasõitu üritades mõlemad rajalt välja sõitsid ning Soomeril õnnestus kokkupõrget vältida ja teiseks tõusta. Ta üritas Locatellit püüda, kuid jäi just viimases sektoris alla ja itaallasest maailmameister sõitis paari ringiga sisse sekundilise vahe. Selja tagant tuli aga Philipp Öttl, kes neljandal ringil Soomerist möödus ja kellest Soomer vaatamata pingutustele enam uuesti mööda sõita ei suutnud.

Kolmanda järjestikuse kolmanda koha üle MM-il oli Soomer sellegipoolest üliõnnelik: seekord olid tingimused ideaalsed ja ta näitas esmakordselt Estorili ringrajal võisteldes nii suurepärast kiirust kui meisterlikku sõiduoskust.

“Asjad ei kipu lihtsalt tulema. Ikka pean kuskilt 13. kohalt tõusma hakkama. Mu kiirus rajal oli hea, kuigi kvalifikatsiooni keerasin vussi,” kommenteeris Soomer. “Raja viimases sektoris ei ole ma veel nii tugev ja ei õnnestunud Locatelliga kaasa minna ja Öttlist mööda saada. Püüame seda viga homseks parandada ja tahan esikohta püüda.”

Supersport klassi teine võistlussõit on pühapäeval Eesti aja järgi kell 14:30.

Pärast tänast võistlussõitu tõusis Soomer maailmameistrivõistlustel 107 punktiga kaheksandale kohale.

_____________________________
Allikas: Motorsport Media – www.motorsport.ee