Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Tihemetsas selgusid hooaja esimesed motokrossimeistrid

Kärcher MX1 poodium. Foto: Igor Tseskidov

Täna peeti Lauri krossirajal Castrol Eesti motokrossi meistrivõistluste viimane etapp täiskasvanute sooloklassidele. Sellel aastal möödub lisaks 100 aastale Eesti motospordi sünnist ka 75 aastat Eesti esimesest motokrossist, mistõttu omavad tänavused tiitlid eriti suurt väärtust. MX1 arvestuses läks tiitel üle aastate Lätti, kuid MX2 esikoha jättis kodumaale Egert Pihlak.

Kuninglikus Kärcher MX1 klassis alustas avasõitu kõige paremini Karel Kutsar (KTM, Sõmerpalu MK), kes juhtis sõitu üle poole distantsi, kuid siis möödus temast avaringi järel viiendal kohal olnud Harri Kullas (Yamaha, Pärnu MC), kes hoidis paarisekunidilist edu Kutsari ees ruudulise lipu langemiseni. Kolmandana ületas lõpujoone meistritiitlis suhteliselt kindlalt kinni olnud lätlane Karlis Sabulis (Husqvarna), kuna tema suurim ohustaja Gert Krestinov võistles samal ajal Saksamaa meistrivõistlustel.
Teist, korralikus vihmas peetud sõitu alustas kõige kiiremini Sabulis, kuid peagi sai Kullas temast mööda ja kadus konkurentidelt eest ning võttis kindla võidu. Lätlane sai veel mõned ringid teisena sõita, aga siis pääses ka Kutsar temast mööda ning Sabulis pidi taas kolmanda kohaga leppima.
Kahe sõidu kokkuvõttes sai etapivõidu seega Kullas Kutsari ja Sabulise ees. Eesti meistriks tuli Sabulis, hõbemedali sai Kutsar ning pronksile tuli Andero Lusbo (Husqvarna, Kagu MK), kes täna oli kuues. Viiest etapist kolmel osalenud ja nendel kõik sõidud võitnud Kullas kaotas pronksi Lusbole ainult 1 punktiga.
Samades võidukihutamistes osalenud MX1 local arvestuses võitis etapi ja Eesti karikavõistlused Tanel Rauk (Husqvarna, RXT MK), kellele täna järgnesid Raido Nei (Kawasaki, Seltec Racing) ja Marken Sonn (Husqvarna, Kose AMK). Karikavõistlustel oli teine Nei ja kolmas Jüri Triisa, kes võistleb parasjagu Team Estonia ridades Itaalias peetaval enduro meeskondlikul kuuepäevasõidul ISDE.

MX2 klassis võitis täna mõlemad sõidud Erki Kahro (Husqvarna, RedMoto Racing), kellele
pakkus avasõidus pikalt konkurentsi klubikaaslane Kairo Katkosilt (KTM), kes siiski lõpus tempos järgi andis ja teisena lõpetas. Kolmandana ületas lõpujoone Egert Pihlak (KTM, KTL Racing klubi).
Teise sõidu esimest poolt juhtis Katkosilt, kuid siis sai Kahro oma tahtmise ja tõusis ise liidriks ning suutis väikest vahet võiduka lõpuni hoida. Pihlak sai sõidu lõpus Katkosilla kätte ning tõusis ise teiseks, kuid eksis viimasel ringil ja nii pidi ta siiski kolmanda kohaga leppima, aga sellest piisas, et Eesti meistriks tulla. Hõbeda sai hooaja kokkuvõttes finaaletapilt puudunud lätlane Edvards Bidzans ja pronksi Katkosilt, kes jäi lätlasest 2 punkti kaugusele.
Koos MX2-ga rajal olnud MX125 klassis võitis mõlemad sõidu lätlane Uldis Freibergs (Husqvarna), kellele järgnesid sõitudest võrdsed punktid kogunud Romeo Karu (Husqvarna, VKJ Racing) ja Joosep Pärn (KTM, Pärnu MC).

Egert Pihlak. Foto: Igor Tseskidov
85cc klassis võitis avasõidu Sebastian Leok (Husqvarna, Sõmerpalu) Romeo Pikandi (KTM, Viljandi Motospordiklubi) ja Jesper Kõivu (KTM, Motoextreme) ees. Teises sõidus edestas aga Pikand omakord väga napilt Leokit ja tänu sellele sai ka etapivõidu. Kolmas oli seekord avasõidu neljas Jan-Marten Paju (Husqvarna, RedMoto Racing), kes oli ka kokku kolmas.

Lucas Leok jätkas aga oma kindlat võitudeseeriat 65cc klassis, kus ta võitis veenvalt juba paduvihmas peetud avasõidu, kui ka hiljem samuti porimülkas peetud teise ukerdamise. Tublit sõitu tegi teises sõidus avasõidu neljas poiss Marten Raud (Husqvarna, Viljandi Motospordiklubi), kes lõpetas sõidu teisena ja oli ka tänu sellele kokku poodiumi teisel astmel. Kummaski sõidus kolmanda koha saanud Enriko Peilman (KTM, RedMoto Racing) oli ka kokku kolmas.

Veteranide klassis ei leidunud Tihemetsas vastast Jaanus Kovalile (Yamaha, RedMoto Racing), kes võitis mõlemad sõidud oma peamise rivaali Dmitri Vinogradovi (Kawasaki, Narva SK Energia) ees, mis tähendas, et ka tiitel läks Kovalile narvalase ees. Nii täna, kui ka kokkuvõttes oli kolmas Urmas Heliste (Husqvarna, Kagu MK).
Kohalikule karikale võistelnud Veteranide 50+ arvestuses sõitsid end Tihemetsas esikolmikusse Aivo Rabbi (KTM, Paikuse MK), Argo Laherand (Yamaha, Lääne MK) ja lätlane Indulis Karklinš (TM).

MX Hobi Eesti karikavõistluste finaaletapi võitis Danel Dreving (Yamaha, Paikuse MK) kahes klassis osalenud Marken Sonni ja Günther Põllumäe (KTM, Tihemetsa MK) ees. Samad mehed moodustasid ka Eesti karikavõistluste esikolmiku.

Homme sõidetakse Tihemetsas külgkorvide ja quadide finaaletapp, kus esimene start antakse kell 11:15.

MX125, 85cc ja 65cc Eesti meistrid selguvad aga järgmisel laupäeval Viljandis.

_____________________________
Allikas: Motorsport Media – www.motorsport.ee