Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Türi vigursõidul stardivad Eesti autospordi tipud

Laupäeval, 23. märtsil Türil toimuval vigursõiduvõistlusel stardivad teiste seas Drift Mastersi Euroopa meistrivõistluste seitsmenda koha omanik ja parim uustulnuk, drifti 2022. aasta Eesti, Balti ning Livonia sarja meister Kevin Pesur ning rallikrossi Supercar-klassi kahekordne Eesti meister ja RallyX Nordic Supercari PRO-AM kategooria võitja Maiko Tamm.

Kevin Pesur osaleb vigursõidul esmakordselt. “Põhiline eesmärk on siiski anda näpunäiteid noortele alustavatele autosportlastele, sest just vigursõit võiks olla üks esimesi samme autospordi suunas,” sõnas Pesur.

Noori on laupäevasele vigursõidu Järvamaa karikavõistluste etapile registreerunud kaheksa, kuid eelregistreeruda saab neljapäeval kella 17.00-ni ning ka võistluspäeva hommikul kell 9.00 kohapeal.

Maiko Tamm osales ka veebruaris Järvamaa karikasarja kolmandal etapil. “Vigursõit sobib ühtviisi hästi nii tippsõitjatele kui alles esimesi samme autospordis astuvatele noortele,” rääkis Tamm pärast võistlust. “Äge võistlus oli, nautisin päeva väga.”

Vigursõidu peakorraldaja Pärt Õlekõrs tõi välja, et lisaks uuele võistluspaigale harjumuspärase Väätsa asemel Türil, on kasutusel mitmed uued elemendid. “Väravate läbimine, põiked ja muudetud lauaharjutus. Kui varem oli laud teekattele kinnitatud, siis seekord tuleb auto ühe külje ratastega sõita mööda lahtist lauda. See nõuab suurt täpsust ja ka õiget kiirust.”

Esimene võistlussõit algab Türil Vabriku puiestee 1 laupäeval kell 10.45.

The post Türi vigursõidul stardivad Eesti autospordi tipud appeared first on Eesti Autospordi Liit.

_____________________________

Allikas: Eesti Autospordi Liit – www.autosport.ee

Generated by Feedzy