Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

VIDEO. Eesti superauto Kalana püüab Riias rajarekordit

Riias Bikerniekil 14.-15. juunini toimuv DeWALT Grand Prix võõrustab ringrajasõidu Balti (BaTCC) ja Eesti meistrivõistluste teist etappi, mille raames on kavas ka Kalana rekordikatse.

“Sel aastal on meil ainult üks võistlus Bikerniekil ja olen üsna kindel, et rajal toimuv saab olema suurejooneline ning pakub põnevust nii võistlejatele kui fännidele. Samuti oleme väga elevil Kalana rekordikatsest – see on tõeline kirss tordil. Kohtumiseni Riias!” ütleb BaTCC sarja korraldaja Andis Meilands.

Absoluutset rajarekordit (1.14,093) sihib Eesti meeskond eesotsas Tõnis Vanaseljaga. Süsinikkiust monokokiga võidusõiduauto prototüüp Kalana kaalub vaid 910 kg ja on varustatud u 600 hj, spetsiaalselt tuunitud Judd V8 mootoriga. Rekordikatse leiab aset 15. juuni pärastlõunal.

Ülipõnevaid sõite on taas oodata populaarses BMW 325 CUP klassis. Avavoorus domineeris kahe võiduga lätlane Ricards Subeckis, kes on ka edetabeli liider. Talle järgnevad leedulased Paulius Urbonavicius ja Julius Kirsis, kodurajal aga pakuvad neile kindlasti konkurentsi kiired lätlased Uldis Timaks ja Matiss Malinovskis.

BTC2 klassis oli avaetapil kiireim Simo Lind, kes on üks favoriite ka Riias. Väljakutsujate hulgas on muuhulgas Kairo Kallas, Andrius Keblys, Kasparas Skyrelis, Agnius Narbutas ja paljud teised.

V1600 ja ABC Race arvestuses on rajale tulemas umbes 20 autot. V1600 edetabelit juhib eestlane Ragnar Simuland, kes sai Porsche Ringil kaks esikohta. Riia võistlus ei pruugi olla nii lihtne, sest kaks kiiret lätlast – Viesturs Ozols ja Raivis Meilands – valmistuvad DeWALT GP võitmiseks.

GT-klass pakub silmailu ikooniliste autodega – alates Mercedes-Benz GT3 ja Porsche GT3 CUP 992 võidusõiduautodest kuni isevalmistatud sõidukiteni. Ja kuumal suveõhtul tõotab sündmusterohkeks kujuneda kahetunnine Nankang 2h Endurance sõit.

Taas on rajal ka Formula Historic vormelautod. Vähemalt tosina võistleja seas on esikohale oodata duelli Taavi Kuuli ja lätlase Raitis Murnieksi vahel. Eesti meistrivõistluste punktid on mängus klassides BMW 325 CUP, BTC2 ja V1600 ning karikavõistluste punktid ajalooliste vormelite Eastern ja Mondial klassides.

Neljapäeval on kavas testid, reedel vabatreeningud ja kvalifikatsioonid ning võistlussõidud toimuvad laupäeval. Võistluse otseülekanne on saadaval BaTCC Facebooki või YouTube’i kontol.

The post VIDEO. Eesti superauto Kalana püüab Riias rajarekordit appeared first on Eesti Autospordi Liit.

_____________________________

Allikas: Eesti Autospordi Liit – www.autosport.ee