Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

VIDEO. Rallikrossi treeningpäeval tulevad rajale ka uue BMW-klassi autod

Laupäeval, 13. aprillil Raassilla rajal toimuval rallikrossi testipäeval tulevad rajale ka Eesti meistrivõistluste uue klassi BMW RX3000 klassi autod.

EAL rallikrossikomitee esimees Mati Kask tõi välja, et uue klassi liitumine sarjaga ongi algava hooaja suurim uuendus. “Loome tagaveoliste autodega sõitjatele odavama klassi kui senine TouringCar. Püüame BMW-klassi kulud võimalikult madalad hoida, näiteks sõidetakse odavama Malatesta rehviga.”

Meistrivõistlustel jätkab ka TouringCar, kus näiteks ei ole margi ja mudelipiiranguid nagu BMW RX3000-s, kus saab osaleda vaid BMW 1., 2. ja 3. seeria autodega ning nende kindlate mootoritüüpidega.

Kask lisas, et Eesti meistrivõistluste BMW-klassi eeskujuks on Lätis sõidetav sama klass. “BMW RX3000-s võisteldakse Lätis neljandat aastat, nad alustasid viie autoga, tänaseks on autosid üle 20. Loodame, et ka meil läheb see klass käima. Kindlasti on ka meie võistlustele oodata külalisvõistlejaid Lätist.”

Uues klassis võistlema hakkav Rene Klesment võistles eelmisel aastal TouringCaris. “Meie eelmise aasta TouringCari auto oli võimalik üsna lihtsate muudatusega kohandada BMW RX3000 klassi jaoks,” sõnas ta. “Tehnilised tingimused on üsna reglementeeritud, on ette kirjutatud, milliseid mootoritüüpe tohib kasutada, millised käigukastid lubatud jne.”

Klesment mainis, et auto ettevalmistamine BMW RX3000 klassiks oli soodsam kui edasiliikumine klassis TouringCar. “TouringCari tippauto amortisaatorid maksavad sama palju kui mul terve auto.”

13. aprillil toimuval treeningpäeval osalevad kõik rallikrossi Eesti meistrivõistluste klassid. Kell 9-10 toimub osalejate registreerimine, kell 10.15-11.15 sõitjate infotund ja 11.20-17.00 treeningsõidud. Pealtvaatajatele on sissepääs tasuta.

The post VIDEO. Rallikrossi treeningpäeval tulevad rajale ka uue BMW-klassi autod appeared first on Eesti Autospordi Liit.

_____________________________

Allikas: Eesti Autospordi Liit – www.autosport.ee