Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Vinge, Gert Krestinov võitis EMX Open klassi etapi Lätis

Täna toimus Lätis Kegumsi krossirajal EMX Open ja EMX 250 klasside Euroopa meistrivõistluste etapp. EMX Open klassis tuli ilusate sõitudega esikohale Gert Krestinov. EMX 250 klassi etapp ebaõnnestus meie meestel vigastuste tõttu täielikult.

EMX Open klassi avasõidus võttis stardivõidu meie fännide rõõmuks Gert Krestinov. Tema seljataga asus teisele kohale avaringil Micha-Boy De Waal, kes suutis ainsana Krestinovi tempoga kaasa minna. Hollandlane survestas Krestinovit pool sõitu, siis eksis ta kurvis ning süitis rajalt välja ja sellega oli esikoht otsustatud. Krestinov kontrollis ülejäänud sõitu väga kindlaltt ja võttis lõpuks Jere Haavisto ees 15 sekundilise võidu. Kolmandana jõudis finishisse Davide De Bortoli. Meie paremuselt teine mees oli Andero Lusbo, kes sõidu alguses ennast kohe käima ei saanud, kuid iga ringiga see muutus. Andero leidis hea rütmi ja hakkas kohti parandama ning tõusis lõpuks kümnendale kohale. Erki Kahro lõpetas sõidu 14. kohal ja Tanel Rauk 18. kohal.

Teises sõidus tegi Krestinov taas suurepärase stardi ja avakurvist väljus ta teisena. Üsna ruttu möödus ta liidrikohal olnud sarja liidrist De Bortolist ja tõusis liidriks. Ringi lõpus sõitis Gert rajalt aga välja langes hetkeks taas teisele kohale. Krestinov sõitis itaallasest uuesti mööda ning võttis liidrikoha jälle enda kätte ja seda ta enam käest ära ei andnud. Teises sõidus talle taas võit ja kindel esikoht etapi kokkuvõttes. Sõidu alguses kukkunud ja viimaste sekka langenud De Waal tegi väga kõva sõidu ning tõusis lõpuks teiseks, kolmandana tuli finishisse Nicolas Decourt. Ilusa sõidu tegi taas Andero Lusbo, kes vaatamata kehvale stardile lõpuks seitsmendaks tõusis. Erki Kahro lõpetas sõidu 13. kohal ja Tanel Rauk 16. kohal.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 50 punktiga Krestinov, teine oli 40 punktiga De Waal ja kolmas 38 punktiga De Bortoli. Lusbo sai 25 punktiga kuuenda koha, Kahro 15 punktiga 14. koha ja Rauk 8 punktiga 17. koha. Tervet sarja kaasa sõitev Andero Lusbo on sarja üldarvestuses 80 punktiga kuues. Liider on 154 punktiga De Bortoli.

EMX 250 klassi avasõidus tuli vaatamata vigastusele joonele ka Jörgen-Matthias Talviku, kes ka väga ilusa stardi tegi ning top 10 sisse pääses. Õlavalu aga Talvikul hooga sõita ei lubanud ja meie mees keeras lõpuks rajalt maha. Ilusat sõitu oli tegemas ka Martin Michelis, kes sõidu keskel juba kindlalt punktikohale tõusis, kuid ta tema ei jõudnud kahjuks finishisse. Lõpuks oli meie parim 24. kha saanud Meico Vettik. Kaarel Tilk lõpetas sõidu 29. kohal. Sõitu asus stardi järel juhtima Liam Everts, kuid noor belglane tegi raja mitu sõiduviga ja lõpetas lõpuks sõidu viiendana. Esikoha teenis Kevin Horgmo, teine oli Rick Elzinga ja kolmas sarja liider Nicholas Lapucci.

EMX 250 klassi teises sõidus olid meie meeste read väga hõredad, starti tulid vaid Meico Vettik ja Kaarel Tilk. Ilusa stardi teinud Vettiku jaoks lõppes sõit juba avaringil kui ta kiviga prillidesse sai. Kaarel Tilk lõpetas sõidu 26. kohal. Esikoha võttis sarja liider Nicholas Lapucci, teine oli Kevin Horgmo ja kolmas Rick Elzinga.

Etapi kokkuvõttes keegi meie meestest kahjuks punktikohale ei jõudnud, parim oli 31. koha saanud Kaarel Tilk. Võidu teenis 47 punktiga Kevin Horgmo, teine oli 45 punktiga Nicholas Lapucci ja kolmas 42 punktiga Rick Elzinga. Vigastada saanud Talviku langes sarja kokkuvõttes nüüd kümnendale kohale 57 punktiga. Liidrina jätkab Lapucci, kellel on koos juba 187 punkti.

_____________________________
Allikas: Motorsport Media – www.motorsport.ee