Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Ragnar Veerus sai Belgias kaheksanda koha

Ragnar Veerus sai kardispordi Rotaxi Euro Trophy karika kolmandal etapil Belgias Mariembourgis kaheksanda koha.

Ainsa eestlasena stardis olnud eelmise aasta sarja pronksmedalist Veerus (BirelART Baltics) võistles klassis DD2. “Suurte tõusude ja mõõnadega nädalavahetus, mille tulemustes mängis suurt osa paraku sõitjatest sõltumatu rehvirulett. Paljud kiired kaotasid esimesel või teisel päeval ligi 0,3 sekundit ringil halvema rehvi tõttu, nii ka meie kvalifikatsiooni ja eelsõitude päeval,” kommenteeris Veerus.

Kvalifikatsioonis tehniliste probleemide ja rehvi kiuste kümnenda aja sõitnud eestlane teenis laupäeval kõigi raskuste kiuste kaheksanda stardikoha esimesse finaalsõitu.

Paraku ei lõppenud suurimad seiklused ka seal, kuna esimeses finaalsõidus juba teisel ringil istmetoe murdnud eestlane oli sunnitud loovutama palju kohti ja sai protokolli 13. koha.

Teises finaalis näitas aga kogenud võidusõitja sama kiirust, mis võitjad, edestades ka esimese finaali võitjat soomlast Ville Viiliäineni ja lõpetas viiendana.

“Võidusõit kitsal Mariembourgi rajal oli päris kaootiline. Endal õnnestus kõik võimalused ära kasutada ja tempo oli ka suurepärane. Kahju, et käimasoleval nädalavahetusel nii palju tagasilööke oli, sest nagu viimane sõit näitas, oli tempo poodiumi jaoks olemas. Vähemalt sai ühegi korraliku stardi kokku panna.”

Võistluse võitis belglane Maxim Dirickx tšehhi Jakub Bezeli ning Viiliäineni ees.

The post Ragnar Veerus sai Belgias kaheksanda koha appeared first on Eesti Autospordi Liit.

Generated by Feedzy