Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Rahvaralli Koeru Talv läbib ka kuulsat Sõpruse auku

17. veebruaril toimuva rahvarallil Koeru Talv on kavas mitmeid uusi lisakatseid, kuid “menüüsse” kuulub ka Kodasema katse legendaarne Sõpruse auk.

Sõpruse auk on teadupärast muutuva raadiusega kurv, kus sportrallidel tuleb sageli ette teelt väljasõite. Rahvarallil selle läbimisel on korraldaja arvestanud rahvaralli ohutusnõudeid.

Kokku on Koeru rahvarallil kavas umbes 52 kilomeetrit lisakatseid. “Vaid üks katse on varasemast tuttav, ülejäänud kas täielikult või osaliselt uued,” rääkis võistluse direktor Peep Kristal. “Näiteks punktikatse Vaol läbib küll mõnda varasemalt kasutatud lõiku asulas, kuid on lõviosas siiski varasemast erinev.”

Lisaks teedel toimuvatele katsetele on kavas ka mitmed katsed põldudele ralli tarbeks loodud radadel. “Üks n-ö põllukatse on 5,5 kilomeetrit pikk. Hetkeseisuga on neil korralik jääpõhi ja vallid servades.”

Päeva esimese poole katsed sõidetakse Järva-Jaani ümbruses, teine pool viib võistlejad Koeru kanti. Erinevalt mitmest varasemast korrast ei asu võistluskeskus mitte Rakkes, vaid Koeru lähedal Vaol.

“Kuna tänaste korraldajate esimesest Koeru rahvarallist möödub 20 aastat, siis otsustasime tuua võistluse tagasi oma algsesse stardi- ja finišipaika,” sõnas Kristal. Võistluskeskus asub Vao seltsimajas.

Uudise kirjutamise ajaks oli Koeru Talvele registreerunud 115 võistlejat. Rahvaralli start antakse laupäeval, 17. veebruaril kell 8.45 Vaolt ja esimene auto lõpetab samas kell 18.50.

Koeru Talv on noorteralli Eesti meistrivõistluste ja EAL rahvaralli karikavõistluste esimene etapp.

The post Rahvaralli Koeru Talv läbib ka kuulsat Sõpruse auku appeared first on Eesti Autospordi Liit.

Generated by Feedzy