Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Rallikrossisõitjad pidid Piirojal hakkama saama vahelduvate ilmaoludega

Rallikrossi Eesti meistrivõistluste kolmandal etapil Piirojal tuli sõitjatel hakkama saada kiiresti muutuvate ilmaoludega, päikesepaiste vaheldus tugevate vihmavalingutega.

Osavõturohkeimas (21) krosskartide Xtreme-klassis tänavu kõik etapid võitnud Andre Kiil (P-Tech) ütles, et temale selline ilm sobis. “Vihma vastu pole mul midagi, aga võin vabalt ka kuivaga sõita. Mulle meeldib kõik,” rääkis ta. “Ebamugav on siis, kui vihma hakkab sadama poole sessiooni pealt, voorude vahel tekib mõningane ebavõrdsus, aga sinna ei saa midagi parata.” Klassi teine oli Lucas Orav (Speedcar Wonder) ja kolmas Gabriel Koort (Edge).

Üheksa osalejaga TouringCaris oli eestlastele konkurentsi pakkumas Läti võidusõitja Gristaps Grunte (BMW 120), kuid poodium kuulus eestlastele: võitis Andreas Aruaas (Ford Fiesta), järgnesid Siim Tillemann (BMW E36) ja Rauno Rappu (VAZ-2105). “Täna oli puhas õnnemäng, heade asjade kokkulangemine,” rääkis Aruaas. “Tehnika ei ole see, mis ta kruusal peab olema.”

Kiiresti menukaks saanud meistrivõistluste uues klassis BMW RX3000 oli 11 sõitja seas parim Mait Buddell. Teise koha sai Lainar Lepaste ja kolmanda Rene Klesment. “Finaalis õnnestus tagant pool jokkeritaktikaga ette tõusta. Hoog oli olemas, aga startidega peame tööd tegema,” kommenteeris Buddell.

Krosskartide 650 klassis võitnud Laur Langeproon nentis, et eelsõidud ei läinud kuigi hästi. “Maadlesin erinevate tehniliste probleemidega. Õnneks saime finaaliks kõik enam-vähem korda,” lausus ta. “Võidu tõi see, et suutsin rada võib-olla teistest paremini lugeda ja vähem vigu teha.” Teise koha sai Jonathan Lee Mäe ja kolmanda Indrek Siimenson (kõik CK650).

Autode noorteklassis oli J1600 oli esikolmik Henri Kutsar (Ford Ka), Ruudi Reinumägi (Honda Civic) ja Mihkel Pajo (Opel Corsa). Noorte krosskartide 125/250 konkurentsis oli parim Kaspar Pikkpõkd (CK 250), järgnesid Genor Raaga ja Jako Samm (mõlemad CK125).

Super1600 võitis Andri Kutsar (Ford Ka) Martin Vatteri (Peugeot 206) ja Indrek Ilvese (Honda Civic) ees. SuperCari esikolmik oli Arvo Kask, (Mitsubishi Lancer Evo), Bruno Blumbergs (Hyundai i20) ja Mart Tikkerbär (Peugeot 208).

Rallikrossi Eesti meistrivõistlused jätkuvad 13. juulil Missos.

The post Rallikrossisõitjad pidid Piirojal hakkama saama vahelduvate ilmaoludega appeared first on Eesti Autospordi Liit.