Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Reimann ja EST1 Racing näitasid Beneluxi Porsche Carrera Cupi debüüdil Belgias head kiirust

Nädalavahetusel sõideti legendaarsel Spa-Francorchampsi ringrajal FIA WEC võistlusnädalavahetuse raames Porsche Carrera Cup Benelux sarja avaetapp. EST1 Racing tiimi värvides tegi sarjas oma debüüdi ka Alex Reimann.

88 000 pealtvaataja ees peetud kaks sõitu pakkusid hulga heitlusi ning närvikõdi. Seda ka Reimannile, kes eestlastest koosneva EST1 Racing tiimi värvides navigeeris ennast väljakutsuval debüütnädalavahetusel läbi nii mõnestki potentsiaalsest kokkupõrkest, et võtta kahest stardist 11. ja 9. koht. Päris puhtalt julgustavat kiirust näidanud Reimanni nädalavahetus siiski ei kulgenud, sest esimesele sõidule pani pitseri avaringil saadud kahju.

Alex Reimann: „Nädalavahetus algas raskelt ja õnnetult. Meil oli esimese sõidu esimesel ringil kontakt, mis mõjutas kogu ülejäänud võistluse jooksul roolimist, kuid jõudsime üldarvestuses 11. ja Rookie (uustulnukate) edetabelis 6. kohal finišisse. Vaatamata katsumustele oli sõit täis pingelisi lahinguid ja väärtuslikke õppetunde. Teises sõidus hoidsime asja kohe alguses puhtana. Keskendusin pingsalt kogu võistluse vältel tempo hoidmisele, mis oli tugev, isegi kui õnn ei olnud seekord meie poolt. Alustasin teist sõitu 9. kohalt ja hoidsin oma positsiooni kuni finišini, kindlustades Rookie edetabelis neljanda koha. Õppisin palju ja tulen tagasi tugevamana.“

„Üldiselt jäime esimese nädalavahetusega rahule. Oli natuke ebaõnne, aga kiirus on olemas ning võitleme kindlasti Rookie poodiumite nimel ka edaspidistes sõitudes,“ lisas EST1 Racing meeskonnajuht Raimo Kulli.

Porsche Estonia sõitja Thomas Kangro oli esimeses sõidus uustulnukate 9. ja teises 7, kohad üldarvestuses olid vastavalt 20. ja 13.

Carrera Cupi teine etapp sõidetakse 7. – 9. juunil Spast vägagi erineval Zandvoorti rajal Hollandis, kus osaleb ka kahekordne autoralli maailmameister Kalle Rovanperä. Spas näeb Reimanni jälle, aga juba kõigest kahe nädala pärast, kui sõidetakse GT Cup Europe’i kolmas etapp.

The post Reimann ja EST1 Racing näitasid Beneluxi Porsche Carrera Cupi debüüdil Belgias head kiirust appeared first on Eesti Autospordi Liit.