Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Ringrajapaatide Balti meistrivõistlustelt neli esikohta

Möödunud nädalavahetusel sõideti Leedus Telsiais ringrajapaatide Balti meistrivõistlused. Telsiai linnas viidi veemootorispordi võistlusi läbi esmakordselt ja peale Balti meistrivõistluste edukat korraldamist on võimalik seal tulevikus läbi viia UIM-i tiitlivõistlusi.

Võistlusklasse oli osalemas 10, neist rahvusvahelisi UIM-i tiitlivõistluste klasse oli seitse. Eesti sportlased sõitsid kaasa neljas võistlusklassis.

Noorteklassis GT-15 käis põhiduell Paul Richard Lauri ja Hendrik Arula vahel. Kaks esimest sõitu suutis ära võita Hendrik, kahes viimases sõidus aga näitas paremat kiirust Paul. Üsna minimaalse punktivahega tuli Balti meistriks Paul Richard Laur. Teine koht kuulus Hendrik Arulale ja kolmas oli Ardis Slakteris Lätist.

GT-30 klassis tõi esikoha Eestisse Sten Ivanov, kes võitis ära kaks esimest sõitu ja kolmandas tuli teiseks. Teise ja kolmanda koha peale käis kõva võidusõit leeduka Mantas Kukcinavičiuse ja Kärol Soodla vahel. Rada oli pigem soodne hea kiirendusega Kukcinavičiusele kes tuli ka võistluse kokkuvõttes hõbedale. Kärol Soodlale kuulus pronksmedal.

Klassis OSY-400 oli kindel võitja möödunud aasta MM-hõbe Rene Suuk. Talle pakkus küll kõva konkurentsi Gintaras Marcinkus Leedust, kes aga hilisemas tehnilises kontrollis diskvalifitseeriti. Teine ja kolmas koht läksid Lätti vastavalt Niklavs Rimeicansile teine ja möödunud aasta Euroopa meistrile Janis Badaukisele kolmas koht.

F-4 klassis oli Eestit esindamas meie ainuke piloot selle klassis Stefan Arand. Arand oli alates vabatreeningust kiireim mees rajal ja kindlustas omale esikoha maksimum punktidega kõigist sõitudest. Hõbeda saavutas Paulius Stainys Leedust ja pronksile tuli Dainis Podžuks Lätist.