Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Ringrajasõitja Alex Reimann saavutas Imolas esmakordselt poodiumikoha

Alex Reimann ja EST1 Racing saavutasid Porsche Carrera Cup Beneluxi kolmandal etapil Imolas esmakordselt Rookie (algaja) arvestuse poodiumikoha.

Reimann läks Imolasse eesmärgiga, et lõpuks avaetappidel näidatud paljulubav kiirus poodiumiks tõlgendada. Pärast kesist kvalifikatsiooni tuligi see poodium kohe esimesel sõidul, kus Alex võttis üldarvestuses 9. ja Rookie arvestuses 3. koha.

Nagu tasavägises ja sisuliselt identsete autodega sõidetavas Beneluxi sarjas kohane, ei tulnud see kergelt. Reimann edastas finišijoonel lähimat jälitajat Domas Raudonist vaid poole sekundiga.“See oli kindlasti põnev sõit. Ma olen väga rahul progressiga, mida me oleme teinud kiiruses ja ka suure arenguhüppega kvalifikatsioonis”, sõnas Reimann pärast sõitu.

Teises sõidus suurendas Reimann hooaja punktisummat läbi 13. koha üldarvestuses ja 6. koha Rookie arvestuses. Sellega tõusis Reimann 33 punktiga üldarvestuses esikümnesse ja haaras kolme etapi järel Rookie arvestuses 3. koha 76 punkti peal.

Samal ajal, kui Reimann tegi tegusid Rookie arvestuses, näitas RedAnt Racingu värvides sõitev autoralli maailmameister Kalle Rovanperä, et kvaliteet roolis ei sõltu sarjast. Rovanperä pani kinni mõlemad kvalifikatsioonid ja lisas esimesest sõidust saadud teisele kohale oma debüütvõidu teises sõidus. Et asi oleks selge, treis ta sinna juurde veel ka kiireima ringi.

Beneluxi sarja neljas etapp toimub juba vähem kui kuu pärast, 2.-4. augustini Hollandis Asseni rajal.

The post Ringrajasõitja Alex Reimann saavutas Imolas esmakordselt poodiumikoha appeared first on Eesti Autospordi Liit.