Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Romet Jürgenson võitis FIA Rally Stari Euroopa finaali

Eestlane Romet Jürgenson võitis Saksamaal Esteringil toimunud FIA Rally Star programmi Euroopa finaali.

Euroopa finaal oli esimene kuuest finaalist, lisaks selgitatakse paremad veel Põhja-Ameerika, Lõuna-Ameerika, Aasia-Vaikse ookeani, Aafrika ning Lähis-Ida/Põhja-Aafrika regioonis. Neist selgub kokku kuus edasipääsejat, seitsmes tuleb naiste finaalist, mis peetakse käesoleval aastal Ameerika Ühendriikides.

Regionaalse finaali võit tähendab pääsu 2023. aasta FIA Rally Stari treeninghooajale, mis sisaldab kuut rallit M-Sport Ford Fiesta Rally3 autoga, teste ja juhendamist, samuti sõitja võimete hindamist.

2023. aasta lõpus selgub neli FIA Rally Star Team liiget, kes saavad sõita teise JWRC hooaja 2024. aastal. 2025. aasta JWRC hooaja teevad kaasa neist omakorda kolm paremat. Kui keegi neist võidab 2025. aastal JWRC-tiitli, saab ta osaleda 2026. aastal Rally2 autol WRC2-hooajal. Järgmiseks sammuks on võistlemine Rally1 autoga.

“Olen auhinna üle väga uhke. Kogemus oli suurepärane, tänan FIA-t ning kõiki inimesi, kes sellise programmi kokku panid,“ sõnas 22aastane Jürgenson. „Suure võistluspinge kogemine ja sellest võidukalt väljatulek on hea treening minu edaspidiseks karjääriks.“

Euroopa finaali pääsenud valiti välja 22 riigi 89 osaleja seast vanuses 17-26 eluaastat. Finaal kestis kolm päeva tuulistes ja vihmastes oludes. Võisteldi LifeLive TN5 krossikartidel rajal, lisaks toimus digitaalne võistlus, oskuste test ning intervjuu ja hindamine žürii poolt.

Žürii esimees oli FIA asepresident spordi alal Roberti Reid, liikmed rallisõitja, 2003. aasta maailmameistri Petter Solbergi abikaasa ja WRC-sõitja Oliver Solbergi ema Pernilla Solberg, M-Sporti juht Malcolm Wilson, Pirelli esindaja Terenzio Testoni ja rallisõitja Thierry Neuville.

„Spordi kasvatamiseks peame kasvatama kogu püramiidi. Selleks on vaja laia kandepinda ja tugevat alust,“ sõnas Robert Reid. „Muidugi on võistlusel võitjad, kuid kõigile osalejatele oli edasiseks arenguks oluline saada tagasisidet oma sooritusele.“

FIA Rally Stari projektijuht Jérôme Roussel: „Rometi lugu on imeline: alustas ta ju simulaatoril, edenes Rally Stari online võistlustel ning nüüd võitis Euroopa finaali. Rally Star on loodud sellisteks muinasjuttudeks.“

Žürii liige Thierry Neuville: „Valiku tegemine ei olnud lihtne, mõistagi on kiirus tähtis, kuid mitte ainult: oluline on auto valitsemine, suhtumine ja motivatsioon. Sõitjale tähendab selline programm ainukordset võimalust. Tegin Belgias läbi samasuguse programmi ja see muutis mu elu.“

Naiste Euroopa finaalis võit läks jagamisele rootslanna Maja Hallén Felleniuse ja Suurbritannia esindaja Katie Milneri vahel.

The post Romet Jürgenson võitis FIA Rally Stari Euroopa finaali appeared first on Eesti Autospordi Liit.