Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Ruben Volt tegi Prantsusmaal tugeva esituse, poodium jäi mõne sekundi kaugusele

Autoringrajasõitja Ruben Volt (Honda Civic Type-R TCR) näitas nädalavahetusel TCR Europe sarja etapil head kiirust. Prantsusmaal, Le Castellet linnas, kuulsal Paul Ricardi ringrajal sõidetud etapil sai ta sõitudes vastavalt kuuenda ja neljanda koha.

Kvalifikatsioon, mis sõidetakse sama formaadi alusel nagu TCR World Tour etappidel, algas ALM Honda Racing meeskonnas sõitva eestlase jaoks hästi. Esimeses kvalifikatsioonis, kust pääses 12 kiiremat edasi, oli Volt teine, teises kvalifikatsioonis oli ta koht seitsmes.

“Kvalifikatsiooni osas midagi erilist välja tuua pole, teises kvalifikatsioonis oli selge, et Audidele on siin raske vastu saada,” võttis Volt kvalifikatsiooni kokku.

Esimeses võistlussõidus oli Volt kuues, tõustes ühe koha võrra, teise aga lõpetas neljandal kohal, kolmas koht jäi 3,7 sekundi kaugusele. Päris rahule ta siiski nädalavahetusega ei jäänud.

“Esimese sõiduga oli selles osas selge, et Audidega, kellele see rada hästi sobib, oli keeruline võidu sõita. Stardis üritasin aga kaotasin koha, mille siis võitlesin tagasi. Teises stardis sain rahul olla sõiduga aga stardiga kindlasti mitte. Uue autoga startimine on läinud paremaks aga siin on veel varu. Start hea ei olnud aga sõit küll. Suutsin tulla 10. koha pealt neljandaks, see oli päris lõbus sõit,” võttis Ruben Volt nädalavahetuse kokku.

ALM Honda Racing meeskonna järgmised stardid on septembris, kui jätkub TCR Italy sari.

The post Ruben Volt tegi Prantsusmaal tugeva esituse, poodium jäi mõne sekundi kaugusele appeared first on Eesti Autospordi Liit.