Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Ruben Volti hooaeg TCR Europe sarjas algas vaatamata heale kiirusele raskelt

Ruben Volt alustas oma tänavust autoringraja hooaega Itaalias Vallelunga ringrajal. TCR Europe sarja selle aasta esimesed sõidud pakkusid erinevaid emotsioone. ALM Honda Racing sõitja Volti nädalavahetuse tulemus ei vastanud kindlasti tema enda ootustele.

Kvalifikatsiooni esimeses osas näitas Volt viiendat aega ja see andis otsustavaks kvalifikatsiooniks hea tunde. Kahjuks aga kustutati Ruben Volti kiired ringid, kuna ta oli ületanud rajajooni ning see tähendas startimist viimaselt kohalt. Esimeses sõidus tegi Ruben Volt korraliku stardi ja hakkas siis positsioone tagasi võtma. Poolel distantsil oli ta tõusnud viiendale kohale, kus Honda Civic Type-R TCR piloot sõidu ka lõpetas.

Teises võistlussõidus lõppes kahjuks Volti teekond kiiresti, kui ta sõidu algfaasis raja äärde jäi. 

Team Estonia Autosport 2024 liige Ruben Volt: “Kvalifikatsioonis kustutati kõik kolm kiiret ringi rajajoonte ületamise tõttu ja kindlasti mõjutas see tervet nädalavahetust. Tegime kõvasti tööd selle nimel, et saada paika hea seade ja esimeseks sõiduks see õnnestus. See lubas teha korraliku etteaste ja tulla viiendale kohale. Teises sõidus oli tehniline probleem, mis tingis omakorda kokkupõrke konkurendiga ja selle probleemi tõttu enam jätkata ei saanud. Kui võtta midagi positiivset kaasa, siis on selleks sõidukiirus, millega oleksime võimelised võidu peale sõitma. Läheme selle teadmisega vastu järgmistele etappidele ja eesmärk on vältida selle nädalavahetuse vigu ning kiirus heaks tulemuseks realiseerida.”

Esimeselt etapilt kogus Volt punkte 24, mis annab talle hetkel tabelis 11. koha. ALM Honda Racing meeskonna teised sõitjad asuvad sarja kokkuvõttes järgmistel kohtadel: esimeses sõidus kolmandana lõpetanud Argentina võidusõitja Ignacio Montenegro on kolmas (58 p) ja Levente Losonczy Ungarist on üheksas (27 p). Sarja liider on Franco Girolami (85 p). 

TCR Europe sarja järgmine etapp sõidetakse 17.-19. maini Belgias, Zolderi ringrajal. Enne seda, 3.-5. maini võistelv Ruben Volt ja ALM Honda Racing meeskond Itaalia meistrisarja avaetapil Misano ringrajal.

The post Ruben Volti hooaeg TCR Europe sarjas algas vaatamata heale kiirusele raskelt appeared first on Eesti Autospordi Liit.