Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Spa-Francorchampsi ringrajal algab Benelux Porsche Carrera Cupi uus hooaeg. Stardis ka Alex Reimann ja Thomas Kangro

9.-11. maini sõidetakse legendaarsel Spa-Francorchampsi ringrajal Porsche Carrera Cup Benelux sarja avaetapp, kus EST1 Racing tiimi värvides on stardis ka Alex Reimann. Porsche Estonia tiimis stardib Thomas Kangro.

Hooaja avaetapp toimub traditsiooniliselt kestvussõitude maailmameistrivõistluste (FIA WEC) Belgia võistlusnädalavahetuse raames.

Porsche Cup on märkimisväärselt tasavägine sari, mis on osutunud ka paljude noorte GT talentide jaoks üheks kõige edukamaks teeks mootorispordi maailma tippu. Kuna ranged eeskirjad tagavad võrdsed võimalused kõigile rajal olevatele pilootidele, on just sõitja see, kes peab rajal vahet tegema.

Alex Reimann: “Eelmisel võistlusel, mis toimus kaks nädalat tagasi Portugalis Portimaos, olid mul kõik kaardid laual, et poodiumile tulla. Kiirust ja enesekindlust on, aga tehnikaspordis sellest alati ei piisa. Nüüd on tegemist ka teise sarjaga, kus mingil hetkel on mul hooaja jooksul võimalik ka rinda pista Kalle Rovanperäga.” 

“Jah, see info vastab tõele. Käesoleval hooajal teeb neljal etapil kuuest antud sarjas kaasa ka valitsev autoralli maailmameister. Tundes oma sõitjat, siis aukartust kindlasti Alexil ei ole ning ma ei kahtlegi, et ta Kallele rajal niisama ruumi hakkab jätma. Kuid ärme tõtta sündmustest ette. Meil on head kaardid käes, meeskonnas on mõnus ühtehoidev õhkkond ja autod on valmis,” lisas EST1 Racing meeskonna juht Raimo Kulli. Esimesel etapil Kalle kaasa ei löö, sest käesoleval nädalavahetusel keerab Kalle Portugali WRC etapil ralliauto rooli.

Igatahes on mida vaadata, kui kakskümmend kaks ülikiiret Porsche 911 GT3 Cupi masinat otsustavad, kes võidab Ardennides. Ja seda mitte ainult korra, vaid kahe 30-minutilise ning ühe ringi pikkuse sõidu raames. 

Reede 10. mai
10:05 – 10:40 Kvalifikatsioon
17:30 – 18:05 Esimene võistlussõit

Laupäev 11. mai
11:30 – 12:05 Teine võistlussõit

Mõlemad võistlussõidud on otsepildis tasuta jälgitavad. Samalt lingilt leiab ka ajavõtu:
https://www.carreracupbenelux.com/live

The post Spa-Francorchampsi ringrajal algab Benelux Porsche Carrera Cupi uus hooaeg. Stardis ka Alex Reimann ja Thomas Kangro appeared first on Eesti Autospordi Liit.