Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Stefan Arand kaitses Euroopa meistritiitlit

Lätis Aluksnes selgitati nädalavahetusel paadiklassi F-4 Euroopa meister. Kohale oli tulnud kogu euroopa paremik ja
stardijoonel oli 16 paati. Kohal oli ka meie F-4 klassi esinumber ja möödunud aasta Euroopa meister Stefan Arand.

Laupäeva hommik algas hästi ja alates vabatreeningust näitas Arand kiireid ringiaegu. Ajasõidus saavutas Arand kolmanda
positsiooni kuid peale ajasõitu tehtud tehnilises kontrollis selgus, et mehaaniliselt poolelt on viga sisse lastud ja Arandi aeg
tühistati. Esimesse sõitu tuli startida paatiderivi lõpust.

Esimene sõit rebis ennast kohe stardist ette norrakas Andre Solvang. Arand sai väga hea lähte ja peale esimest ringi asus
konkurente jälitama kuuendalt kohalt. Sõidu jooksul suutis oma positsiooni veel kahe koha võrra parandada ja lõpetas sõidu
neljandana. Sõidu võitis Solvang, teiseks tuli soomlane Tino Lehto ja kolmas oli Nikita Licjs Lätist. Teises sõidus suutis Arand parandada oma tulemust veel koha võrra ja viimaseks kaheks sõiduks jagas ta Licjsiga võrdsete punktidega kolmandat-neljandat kohta. Kolmandas sõidus aga start õnnestus ülihästi ja Stefan juhtis sõitu algusest kuni lõpuni.
Teiseks tuli Licjs ja kolmas oli Jarno Vilmunen Soomest. Peale kolmandat sõitu juhtis endiselt võistlust Solvang, Arand oli tõusnud teiseks ja Tino Lehto oli kolmas.

Viimane sõit otsustas ära Euroopa meistritiitli saatuse. Neljal piloodil oli võimalik tõusta Euroopa meistriks. Stardist sai Arand hästi minema ja asus sõitu juhtima kuni Solvang tegi õhulennu ja sõit tuli katkestada. Kordusstardis oli järel kolm pilooti tiitli eest võistlemas. Start läks Arandil jällegi täppi ja asus sõitu juhatama kuni toimus tõsine avarii Tino Lehto ja lätlase Nils Slakterise vahel. Järjekordne punane lipp katkestas sõidu. Teine kordusstart möödus õnneks vahejuhtumiteta ja hea lähte saanud Arand juhtis sõitud Licjsi ees kuni lõpuni ja kolmandaks sõitis ennast Jarno Vilmunen.

Sõitude kokkuvõttes tagas 1025 punktiga omale Euroopa meistritiitli teist aastat järjest Stefan Arand. Hõbemedalile tuli 969 punktiga Andre Solvang Norrast ja pronksile Nikita Licjs Lätist.

“Sellel võistlusel oli väga palju emotsioone. Meie tehniline näpukas, mis võttis ära hea stardikoha ajasõidus ja lisaks veel esimeses sõidus stardisirge väidetava rikkumise eest saadud kollane kaart. Aga meeskonna hea töö ja viimased kaks ülihead starti andsid  sõidukindluse tagasi ja kokkuvõttes suurepärane tulemus. Suur täna minu meeskonnale ja isale, kes tegid tugevat tööd et see võidusõit õnnestuks.” võttis Arand võistluse kokku.