Superkrossiautod kihutasid Taali rajal

Pärnumaa tehnikaspordiklubi Erki Sport superkrossi karikavõistluste kolmandal etapil jahtisid autosportlased seitsmes arvestuses Milrem Motorspordi auhindu.

„Võistluspäev Taali krossirajal pakkus põnevaid vaatemänge nii krossiautode mees-mehe sõitudes kui sprinterite omavahelistes jõuproovides, kus mitmed sõitjad kippusid salakavalat šikaani läbides hätta jääma,“ rääkis Erki Spordi president Eiki Eriste, lisades, et superkrossi järgmine etappi sõidetakse taas Taalis ja hooaja kaks viimast võidukihutamist tulevad augustis ning septembris Porsche Ringi asfaldil.

Superkrossi noorteklassi üheksa ringi pikkuses finaalis pani oma paremuse maksma Henri Muld Honda Civivul, pjedestaali madalamad astmed hõivasid sama marki autodel võistelnud Marten Muld ja kvalifikatsioonis parima aja välja sõitnud Albert Ako Kokk.

Esiveo klassis oli kiireim Danel Raudmäe Renault Cliol, kes edestas ülipõnevas finaalsõidus teisena lõpetanud Marek Künnapast (VW Golf III) vaid 0,7 sekundiga ja kolmandaks tuli Einar Heljand Opel Astral.

Tagaveoliste krossiautode klassis nautis võidurõõmu päeva algul tehniliste probleemidega maadelnud Eerik Hunt (Lada 2107). Teise auhinna teenis Ranno Metsaveer (BMW E36) ja kolmandaks tuli superkrossi karikasarja staažikaim võidusõitja Margus Suigusaar Opel Astral. Finaalsõidu algul liidrikohta hoidnud Kauri Metsaots pidi kolmandal ringil peatvaatajatega liituma, kuna tema Lada 2105 otsustas oma peremehega töölepingu enne tähtaega lõpetada.

Sprinterite võistlusel oli noorte konkurentsis taas kiireim Henri Muld, järgnesid Marten Meindorf (Peugeot 206) ja Kokk ning õrnema soo duellis edestas Katrina Mathiesen (BMW E36) Martaliisa Meindorfi (Peugeot 206).

Esiveoliste autode klassis oli parim Riho Loit Honda Civicul, teiseks tuli sama marki masinal sõitnud Kaur Ojala ja kolmanda auhinna teenis Silver Tsetsin Volkswagen Golfil.

Tagaveolisi sõidukeid juhtinud meestest oli kiireim Metsaveer, pjedestaali madalamad astmed kuulusid Siim Tõntsule (Opel Ascona) ja Tormi Langile (Lada 2107).

Tavakohaselt lõpetas superkrossi etapi seitsme ringi pikkune superfinaal Pärnu Auhinnapoe rändkarikale, kus esireast startis päeva aeglaseim ja viimasest kiireim auto.

Lelle tiimi esindav Katrina Mathiesen suutis põnevas vaatemängus hoida liidrikohta viimaste meetriteni, kuid pidi finišijoonel tunnistama Heljandi ülinappi paremust ja kolmanda koha sai Suigusaar.

Erki Spordi superkrossi neljas etapp sõidetakse 11. juunil Taali rajal.

The post Superkrossiautod kihutasid Taali rajal appeared first on Eesti Autospordi Liit.