Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Tamm jahib võitu, Kirss ja Ebras esimesi punkte – Champions of the Future Academy kardisarja teise etapi eel

Kõrgetasemelise kardisarja, Champions of the Future Academy, mis toob kokku noored võidusõidutalendid üle maailma, teine võistlusnädalavahetus saab alguse laupäeval Valencias.

Eestit esindavad MINI klassis Sebastian Kirss (9 a) ja Albert Tamm (11 a) ning OK-N Junior klassi Kristian Ebras (12 a).

Sarja iga nädalavahetus kätkeb endas kahte eraldi võistluspäeva, kus mõlemal sõidetakse vabatreeningud, kvalifikatsioonid ja siis juba võistlussõidud. Mõlemal päeval jagatakse sarja üldarvestuse punkte. Et võistluse kulg oleks võimalikult sõitjate, mitte tehnika teha, siis on kõigil võistlejatel kasutada samasugused kardid ja mootorid, mis saadakse endale loosiga.

Rajaga tutvumiseks ja kardiseadistuste tegemiseks on võistlejatel veel reedel 5 vabatreeningut.

Peale esimest etappi, mis toimus märtsi lõpus Cremonas, Itaalias hoiab Albert Tamm MINI klassis teist kohta. “Kindlasti on eesmärgiks poodiumil olla, aga võit oleks parim. Eelmisel etapil õnnestus esimesel päeval võtta maksimumpunktid. Õnneks on olnud võimalus rajaga tutvuda. Käisime mõned nädalad tagasi siin treeningutel. Kuid reedesed vabatreeningud annavad aimu, millises seisus konkurentidega võrreldes olen,” rääkis Albert Tamm.

Sebastian Kirss on samuti saanud Valencia rajal treenida: “Käisime koos Alberti ja Kristianiga aprillis siin juba kohal. Keegi meist ei olnud enne Valencias sõitnud. Väga kiire ja tehniliselt põnev rada. Esimesel etapil Itaalias jäin punktidelt välja, aga minu jaoks oli see ka esimene nii suur võistlus. Proovin seekord enesekindlam olla.”

“Siin on väga tuuline, see saab sõitu mõjutama. Kui treenimas käisime, siis tuli algul just selle tuulega harjuda. Muidu rada ise mulle väga meeldib. Eesmärk on stabiilsem sõit ja esimesed punktid,” märkis Ebras.

Eesti noortele saab otsepildis hakata kaasa elama laupäeval. Champions of the Future võistluspäevade ülekanded tuuakse kõigini tasuta. Vaatamine on võimalik nii sarja Youtube kanalil, kui ka maailma suurima tehnikasporti kajastava platvormi Motorsports TV vahendusel, kes on ka võistluste ametlik ülekandepartner. Viimasel on lihtne võimalus hoida võistlustel silma peal ka äpi vahendusel.

Sarja Youtube kanal:
https://www.youtube.com/@ChampionsKartingAcademy/streams
Ülekande alguseks on mõlemal päeval 12:15.

The post Tamm jahib võitu, Kirss ja Ebras esimesi punkte – Champions of the Future Academy kardisarja teise etapi eel appeared first on Eesti Autospordi Liit.