Täna algas Itaalias Otrantos jetispordi EM-sari

Itaalias Otrantos anti täna avalöök jetispordi hooajale Euroopas. Neljast etapist koosneva EM-sarja avaetapp sõidetakse päikeselises Otrantos. Euroopakate esimese etapi stardirivi koosneb erinevates katergooriates rohkem kui 110 startijast. Riike on esindatud avaetapil rohkem kui viisteist.

Eesti sportlasi sõitis esimesele etapile osalema üksteist. Suurim osavõtt on suhteliselt uues võistlusklassis Runabout Ladies GP4, kus meie naisi on stardis lausa neli. Esimeseks stardiks sai meie naistest parima stardikoha ajasõidus kolmandat aega näidanud Kätriin Nilbe. Ajasõidu võit läks itaallannale Naomi Beninile. Ester Rosin oli viies, Annemarie Randla kaheksas ja Carmen Roosmaa kolmeteistkümnes. Kokku on selles klassis stardijoonel 17 võistlejat.

Runabout GP4 on olnud juba palju aastaid üks sõidetumaid masinaklasse. Varustuse soodsam hind teeb selle kättesaadavamaks suurtest klassidest. EM-i esimesele etapist on osavõtmas 20 pilooti. Eesti sõitjatest näitas ajasõidus parimat aega Henri Koppas, kes sõitis välja teise tulemuse. Ajasõidu võit läks Itaaliasse Davide Pontecorvole. Möödunud hooaja pronks Mattias Siimann oli ajasõidus neljas, Kätriin Nilbe oli kümnes ja Peep Uibu neljateistkümnnes.

UIM-i tiitlivõistluste täiesti uueks klassiks on sellel hooajal Runabout Junior GP4. Esimesele selle klassi tiitlivõistlusele oli võistlema tulnud 10 noort võidusõitjat. Meie parimaks sõitis ennast ajasõidus Karl Kesküla, kes saavutas ajasõidus teise tulemuse ja pidi allavanduma ainult noorele Itaalia tüdrukule Naomi Beninile, kes võitis ära ka naisteklassi ajasõidu. Teine meie sportlasne Arti Mölter sõitis vabatreeningul välja neljanda aja aga ajasõidus tuli kaheksandaks.

SKI GP3 klassis võitis ajasõidus Mattias Reinaas. Möödunud hooajal oli Mattias sunnitud tehnilistel põhjustel EM-sarja katkestama aga uuel hooajal on uued võimalused ja algus on tehtud juba väga hea.

SKI GP2 klassis on Mattias Reinaas kaitmas möödunud hooajal võidetud EM-tiitlit. Ajasõidu võitis 0,05 sekundiga Mattiase ees Itaalia piloot Matteo Benini. Henri Koppas sõitis välja seitsmenda aja.

Runabout GP1 ja GP2 ning SKI GP1 ja SKI Ladies GP1 ajasõiduni ei jõutudki, kuna esmakordselt ajaloos arvas kohalik sadama võim et kõigil jetisportlastel peaks olema ka väikelaevajuhi load selleks et võidu sõita. Korraldaja kutsus kokku võistlejate koosoleku ja tänane võistluspäev katkestati poole pealt, et tegeleda kohaliku võimude nõudmisega ja et saaks homme hommikul jätkata.

Võistlustelt otseülekannet ei toimu aga on võimalik jälgida lives võistluse ajavõttu ja tulemusi: https://www.sportek-live.com/#488-gp-italy-otranto