Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Vanagas/Sikk jätkavad Dakari 14. kohal, Männama/Lepik siiski naasevad rajale

Benediktas Vanagas / Kuldar Sikk (Toyota GR DKR Hilux) on Dakari rallil pärast eile/teisipäeval sõidetud neljandat katset 14. kohal.

“Katse ei olnud lihtsate killast,” rääkis Sikk Toyota Eesti videoklipis pärast neljandat katset. “Navigeerida oli raske, aga see on osa päevast. Eksisime koos konkurentidega, mõned said paremini minema, mõned halvemini.”

Peale Urvo Männama ja Risto Lepiku (Century Racing CR7) esmast otsust 2024. aasta Dakari maratonralli tehniliste probleemide tõttu pooleli jätta algas sündmuste jada, mille tulemusel stardivad eestlased Dakari tänasele viiendale katsele. Seda lubavad reeglid. Peale ühelt katselt tulemuse mitte saamist on võistlejatel võimalus taas startida, maksimaalselt võib vahele jääda kaks katset. Üldtulemustele loomulikult ei sõideta, tegu on puhtalt testimisega võistlustingimustes.

Katkestamise tingis erinevate materjalide metallitöötlemise kvaliteet, mille tulemusel need purunesid. Koos Century Racing meeskonnaga istuti maha ja otsustati saata meeskonna Lõuna-Aafrika Vabariigi baasist need detailid, mis olid varem testidel olnud kasutusel ning lisaks jõuti mõned varuosad ka päris uued toota.

“Jõudsime üheskoos sellele otsusele. Oleme juba siin kohal ja kulutused Dakaril osalemiseks on tehtud. Kui saime aru, et uued osad jõuavad siia, siis otsustasime testimise eesmärgil Dakari jätkata. Kõik hakkas pihta esmaspäeva hommikul, kui hakati otsima võimalust uued varuosad Lõuna-Aafrikast siia, Saudi-Araabiasse saata. Eile õhtul jõudsid need kohvris kohale ja mehaanikud on öö otsa tööd teinud. Nii meeskonnale kui meile on see hea võimalus õppida ja uut autot õigetes tingimustes testida. Võtame edasist päev korraga,” rääkis Männama.

Saudi Araabias sõidetav Dakari maratonralli lõpeb 19. jaanuaril.

The post Vanagas/Sikk jätkavad Dakari 14. kohal, Männama/Lepik siiski naasevad rajale appeared first on Eesti Autospordi Liit.

Generated by Feedzy