Veemootorispordi hooaja avalöögid antakse korraga Hispaanias ja Tsehhis

Sellel nädalavahetusel saavad korraga avalöögi jetispordi ja ringrajapaatide UIM-i tiitlivõistlused.

Hispaanias Ibizal on jetispordi MM-sarja I etapile kohale sõitnud 133 pilooti üle maailma. Eesti sportlasi on Ibiza MM-il osalemas üheksa.Täna sõideti vabatreeningud ja ajasõidud.

SKI Ladies GP1 klassis näitas ajasõidus kiireimat ringiaega Jasmiin Üpraus. Jasmiin võitis ajasõidu lausa 4,59 sekundiga prantslanna Jessica Chavanne ees, kolmas oli Jonna Borgström Rootsist.

Runabout Ladies GP4 klassis olid meie tüdrukud heas hoos – Kätriin Nilbe tuli ajasõidus neljandaks, Annemarie Randla oli kaheksas, Ester Rosin kümnes ja Carmen Roosmaa üheteistkümnes. Ajasõidu võit läks itaallannale Arianna Urlole.

Runabout GP4 klassis sõitis ajasõidus parima aja välja Alessandro Fracasso Itaaliast. Mattias Siimann sõitis välja teise aja ja Henri Koppas oli kuues. Oma MM-debüüti teinud Mia Carolin Õiemets tuli ajasõidus 18. kohale.

SKI GP2 klassis ebaõnnestus Mattias Reinaasi ajasõit täiesti. Välja sõidetud 11. aeg ei olnud päris kindlasti see, mida tiitlikaitsja tuli siia MM-ile tegema. Henri Koppas sai ajasõidus üheksanda koha. Ajasõidu võit läks Itaaliasse Matteo Beninile.

SKI GP3 klassis läks Mattias Reinaasil paremini. Vabatreeningus näitas ta kiireimat aega ja ajasõidust tuli neljas aeg. Ajasõidu võitis ja parima stardipositsiooni valib omale Goncalo Oliveira Rodrigues Portugalist.

Runabout GP2 klassis oli vabatreeningu kiireim kehtiv maailmameister Mattias Siimann. Ajasõidus aga tuli karistus raja lõikamise eest ja homme stardib Mattias esimesse sõitu viiendalt kohalt. Lisaks Runabout GP2 klassile osales Mattias veel Runabout GP1 klassi ajasõidus, kus saavutas 24. sportlase seas kuueteistkümnenda aja.

Laupäeval tuleb Ibizal tihe võistluspäev. Start antakse kahele sõidule ja lisaks selgitatakse parimad paralleel slaalomis. Live ülekannet on võimalik vaadata https://www.aquabike.net  ja Facebookis https://www.facebook.com/Aquabike algusega kell 11.00 Eesti aja järgi.

Ringrajapaatide MM-sari saab sellel nädalavahetusel alguse Tsehhi HydroGP-ga Jedovnices. Meie sportlasi on homme stardis kolm. Paadiklassis F-500 on MM-tiitlit kaitsmas Erko Aabrams. Klassis F-125 on stardis möödunud hooaja Euroopa meister Marek Peeba ja oma esimest täishooaega täiskasvanute klassis alustav Joonas Lember.

Laupäeval sõidetakse Tsehhis vabatreeningud ja ajasõidud ning esimene võistlussõit. Pühapäeval antakse start veel kahele võistlussõidule ja kolme sõidu kokkuvõttes selguvad etapivõitjad.