Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

VIDEO. Ajaloolised vormelid võistlevad tänavu Pärnus ja Riias

Ajalooliste vormelite Eesti karikavõistlused koosnevad täna kaheksast etapist, mis jagunevad neljale nädalavahetusele vaheldumisi Pärnus ja Riias. Hooaeg algab 4. mail Pärnus Porsche Ringil.

Karikasarjas osalevad kuni 1996. aastani valmistatud vormelid, erandiks on Estoniad, mille tootmise lõpuajast olenevalt võib uusim väljalaskeaasta olla 2000. „Enamik vormelautosid meie regioonis ongi Estoniad, kuid võistlevad ka Ralti, ESTTECi ja omavalmistatud vormelid,“ ütles EAL ringrajakomitee liige Sten Suban.

Klass on kaks, Eastern ja Mondial. „Easternis kasutatakse kuni 1,3liitrise töömahuga idablokis toodetud mootoreid, eelkõige Lada omi. Mondialis kasutatakse suuremate piiranguteta 1,6liitrised, enamasti Lada või Volkswageni mootoreid või üsna standardseades 1,8liitrised Volkswageni jõuallikaid.“

Easterni klassi Eesti karikavõitja Suban lisas, et eelkõige Estoniaga võisteldes on ajalooliste vormelite võidusõit üks soodsamaid võimalusi harrastada ringrajasõitu. „Olenevalt tootjast võivad rehvid kesta mitu hooaega. Kui mõni detail näiteks puruneb, on seda lihtsam parandada või uus valmistada kui mõnel läänevormelil, sest detailid on niivõrd lihtsad.“

Ajalooliste autode võidusõit ühendab autoharrastuse kaks tahku: vanatehnika ja autospordi. „Kuna ajalooliste autode võidusõit on aina populaarsemaks muutumas, tasub vanad vormelid laka pealt ja kuuri alt välja tuua, korda teha ja võistlusele tulla, sest just rajale ju vanad võidusõiduautod kuuluvadki.”

Ajalooliste vormelite EKV 2024
04.05           I ja II etapp, Pärnu, Porsche Ring
14.06-16.06 III ja IV etapp, Riia, Bikernieki
09.08-11.08 V ja VI etapp, Pärnu, Porsche Ring
15.09           VII ja VIII etapp, Riia, Bikernieki

The post VIDEO. Ajaloolised vormelid võistlevad tänavu Pärnus ja Riias appeared first on Eesti Autospordi Liit.