Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

VIDEO. Eesti maastikusõitjad saavutasid Poolas kaks esikohta

Eesti maastikusõitjad saavutasid Poolas toimund maastikurallil Rallye Breslau kaks klassivõitu: parimad olid Hardo Mere/ Piotr Kujawski ning Urmas Uffert / Kaido Kallavus.

23.-29. juunini peamiselt Žagani ja Dwarsko Pomorskie sõjaväepolügoonidel toimunud võistlusel läbisid osalejad ligi 1000 kiiruskatsekilomeetrit.

Klassis Extreme Car Open võtsid eestlased kolmikvõidu. Parim oli Hardo Mere koos poolakast kaardilugeja Piotr Kujawskiga (HM7 Proto). Võitjate aeg oli 16:08.29.12. Rainer Rüütli / Rainer Oja (omavalmistatud  JP5) kaotasid neile tund ja 25 minutit ja Vallo Sassi / Ats Tsupsman (V2 V2) kaks tundi ja üheksa minutit. Koos Extreme klassile mõeldud raskete rajatakistustega, kus tuli takistustest läbipääsemiseks kasutada vintsi abi, oli võitjate keskmine kiirus siiski ca 58 km/h.

Klassis Extreme Truck Small olid võidukad Urmas Uffert / Kaido Kallavus (omavalmistatud C22), kes läbisid raja ajaga 22:34.37,81, edestades teise koha saanud Saksamaa tiimi Steffen Braun / Christian Koepke / Rainer Ulrich (Unimog) rohkem kui kahe tunniga.

Kogu Extreme kategooria parima ajaga lõpetanud Hardo Mere rääkis, et viimast nad välja ei pannud. “Meil jäi tegelikult isegi varu. Ralli eel arvasime, et peame kõvasti suruma, sest inglaste tiim Jim Marsdenilt / James Ayrelt oli oodata tugevat konkurentsi,” rääkis ta. “Kuid juba esimesel katsel tabasid nende autot tehnilised probleemid, järgnes veel ajatrahv hilinemise eest ja see tähendas kukkumist kõrgest mängust.”

Breslau rallide kogenud osaleja Mere lisas, et ehkki võistluspaik on alati sama, rada erineb. “Juba kas või sellepärast, et tegemist on aktiivete polügoonidega, kus korraldatakse õppuseid. Nii näiteks olidki sõjaväelased meile soomukite ja tankidega “ettevalmistanud” lõigu, kus tuli sõita umbes 1,5 meetri sügavustes pinnaselainetes vahedega ligikaudu kuus meetrit. Umbes selline nagu motokrossirajalt tuttav “pesulaud”, ainult et suurem.”

Uudne oli varasema treileritega ühelt polügoonilt teisele liikumise asendamine lisakatsega. “See paarisajakilomeetrine katse sisaldas kiiruspiirangutega lõike, kuna läbisime asulaid. Sõitsid katsetempoga, tuli stopp-märk, mis tähendas, et rakendus kiiruspiirang, võtsid hoo maha ning pärast piirangu lõppu sai taas arendada täistempot.”

Kogu ralli jooksul ei tulnud Merel/Kujawskil ette ühtegi tõsisemat tehnilist probleemi. “Eks selle nimel oli ka terve talv ja kevad tööd tehtud. Mitmeid sõlmi, näiteks vedrustust, õnnestus aga testida alles kohapeal Poolas, sest Eestis ei ole lihtsalt niisugust maastikku.”

Klassis Extreme Car Open said Karl-Erik Abram / Martti Pukko (Toyota Land Cruiser) 11. koha. Klassis Cross Country SSV lõpetasid Indrek Reisenbuk / Vaido Kalm (Can-Am Maverick X3) üheksanda kohaga ja Igor Zivuv koos leedulasest kaardilugeja Giedrius Rajunciusega oli 42. Cross Country Enduros oli Andre Säre (Yamaha Tenere 700) 36.

The post VIDEO. Eesti maastikusõitjad saavutasid Poolas kaks esikohta appeared first on Eesti Autospordi Liit.