Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

VIDEO. Ida-Virumaal toimub maastikuralli MudEst Rallyraid

Laupäeval, 11. mail toimub Ida-Virumaal maastikuralli MudEst Rallyraid, mille lisakatsed sõidetakse Sirgala karjääris.

Kavas on kaks lisakatset, millest esimese pikkus on 92 kilomeetrit ja teisel 80 kilomeetrit. “Rada on pigem tehniline, mitte niivõrd kiiruslik,” rääkis peakorraldaja Joonas Oja. “Äärmiselt oluline on täpne navigeerimine, sest eksimiskohti on palju. Kui mõnel kõrberallil võib olla kilomeetrite viisi otsesõitu, siis meil on legendimärke palju tihedamalt.”

Võistlejad peavad legendi järgi sõites läbima teekonnapunkte, mille asukohti ja arvu nad ette ei tea.  Iga läbimata punkt toob ajakaristuse. Parema lõpptulemuse saab võistkond, kelle kahe katse liidetud aeg, millele on lisatud ajalised trahvid, on väikseim. Võistlussõidukid stardivad minutiliste intervallidega, kuid eripärana n-ö tavarallist on seatud üldine kiiruspiirang 90 km/h.

“Rada on väga vaheldusrikas, on metsateid, kitsaid kruusateid, laiu karjääriteid, kaevandustranšeesid, kiviseid tõuse ja laskumisi,” kirjeldas Oja. “Rada on tehtud nii, et täpselt legendi järgi sõites vintsi vaja ei lähe, kui rajalt eksida, siis võib aga minna.”

Pealtvaatajatel on võimalik võistlust jälgida stardi- ja finišipaigas Alutaguse Puhke- ja Spordikeskuses. Esimene võistleja läheb sealt teele laupäeval kell 11.00. Omal käel publik lisakatsetele ei pääse, küll aga saab publikualale karjääris koos rajameistriga. Selleks peab olema oma sõidukiga hiljemalt kell 11.00 võistluskeskuses, et rajameistri järel liikuda kolonnis karjääri.

Video 2023. aasta võistlusest.

The post VIDEO. Ida-Virumaal toimub maastikuralli MudEst Rallyraid appeared first on Eesti Autospordi Liit.