Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Vihur Lada ralliautost vormel Estonia velgedeni: MOMU avab suvehooaja garaažimüügiga

MOMU Mootorispordi Muuseum korraldab laupäeval, 1. juunil suvehooaja avaürituse, mis pakub meelelahutust ja tegevusi kogu perele.

Kindlasti pakub suvehooaja avaüritusel põnevat uudistamist MOMU Mootorispordi Muuseumi kevadiseks ja sügiseseks traditsiooniks kujunenud garaažimüük.

„MOMU 39 tegutsemisaasta on kogunenud hulgaliselt esemeid, millest osa enam vajalikud ei ole, mõne puhul isegi puudub teadmine, kus ja milleks seda kasutada saab,“ selgitab MOMU kuraator Arno Sillat. „Senised garaažimüügid on näidanud, et MOMU-le mittevajalik võib kellegi jaoks ammuotsitu olla. Kord-korralt lisandub ka teisi pakkujaid, kellel midagi on üle või liigseks jäämas.“

Sel korral pakub MOMU välja hulgaliselt Estonia vormelautode varuosi – uusi originaalvelgi, voolundeid, lisaks hulgaliselt väiksemaid osi. „Ühelt poolt on täna üha populaarsemaks ja osavõturohkemaks muutumas Eesti vormel historic sari, teiselt poolt on MOMU oma restaureerimistega jõudnud lõpusirgele. Seega on õige aeg kõike ülejäävat teistega jagada. Osadele lisaks tuleb pakkumisele ka lõpuni komplekteerimata Estonia-15.“

Autospordi poolel on pakkuda veel Vihur Lada ralliauto, rallikrossi Lada ning kaks bagi. „Motospordi poolel on huvitavaim masin kahtlemata Vihuri 125 cm3 mootoriga ringrajatsikkel, lisaks mitu motokrossi mootorratast ning hulgaliselt varuosi. Traditsiooniliselt on MOMU garaažimüükidel väljas ka lai valik vanemaid esemeid sisekujunduseks,“ lisas Sillat.

MOMU Mootorispordi Muuseumi avaüritusel pakutakse tänavu midagi ka rohenäppudele – rohevahetusele oodatakse müüjaid kauplema kõigega, mis ei mahu enam aeda, kasvuhoonesse või aiamajja (taimed, istikud, aiatööriistad jne).

Keda ost-müük ei huvita, siis leidub muudki meelepärast tegevust – osaleda või kaasa elada leivakonkursile Turba päts või siis Chalice’i kontserdile.

Sündmuse ajakava

10.00-15.00 – garaažimüük

10.30 – kogukonnaaia avamine

12.00-13.00 – leivakonkurss Turba päts

13.00 – esineb Chalice

Sündmusele sissepääs 5€, eelkooliealised tasuta, koos muuseumipiletiga 10€.

The post Vihur Lada ralliautost vormel Estonia velgedeni: MOMU avab suvehooaja garaažimüügiga appeared first on Eesti Autospordi Liit.